BMW Vision Gran Turismo dla graczy

BMW Vision Gran Turismo dla graczy

BMW Vision Gran Turismo dla graczy
Marcin Łobodziński
17.05.2014 09:35, aktualizacja: 08.10.2022 09:23

BMW pokazało swój koncepcyjny samochód przyszłości dedykowany graczom Gran Turismo.

Kazunori Yamauchi, twórca Gran Turismo zaprosił najważniejszych producentów samochodowych do udziału w tworzeniu tej serii. Designerów poproszono o próbę spojrzenia w przyszłość i podzielenie się swymi propozycjami ze społecznością graczy.

BMW Group Design stworzyło podobnie jak projektanci Volkswagena samochód do Vision Gran Turismo. Jest to wyścigowy samochód z wirtualnym 3-litrowym silnikiem rzędowym skonstruowanym przez BMW M GmbH, zapewniającym moc 549 KM w zakresie 6200-7300 obr/min. Jego maksymalny moment obrotowy wynosi 690 Nm dostępne już od 1900 obr./min. Masa wirtualnej wyścigówki to 1180 kg.

Teraz odwiedzający BMW Welt w Monachium będą mogli wykonać wirtualną przejażdżkę po torze wyścigowym w BMW Vision Gran Turismo w ramach wystawy BMW M. Poza stanowiskami do gry PlayStation3, dostępne będzie specjalne stanowisko z wyścigowym fotelem i specjalnie zaprojektowanym 3-ekranowym wyświetlaczem, pozwalającym na wyjątkowo realistyczne doznania – najbliższe prowadzenia auta wyścigowego.

Ten projekt wiele dla mnie znaczy, bo Kazunori-san jest tak samo jak my w BMW Group pasjonatem designu i radości z jazdy. Z radością prezentujemy więc nasz pierwszy wirtualny samochód koncepcyjny w GT6. - powiedział Adrian van Hooydonk, Senior Vice President BMW Group ds. Designu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)