BMW Touring Coupe może doczekać się krótkiej serii produkcyjnej

BMW Touring Coupe może doczekać się krótkiej serii produkcyjnej

BMW Concept Touring Coupé
BMW Concept Touring Coupé
Źródło zdjęć: © WP | Mariusz Zmysłowski
Aleksander Ruciński
22.05.2023 13:58, aktualizacja: 23.05.2023 11:15

Koncept BMW pokazany w Villa d'Este rozpalił wyobraźnię fanów marki. Wielu z nich chętnie zobaczyłoby produkcyjne wydanie tego auta, będące duchowym następcą Z3 Coupe. Jak wynika z wypowiedzi szefów marki, krótka seria nie jest wykluczona.

Ci, którzy pamiętają Z3 Coupe, wiedzą, że tuż po premierze auto budziło sporo kontrowersji. Lata później zostało jednak docenione za stylistyczną odwagę i nietypowy charakter. Tak bardzo, że BMW postanowiło powrócić do tej koncepcji, tworząc Concept Touring Coupe.

Jednostkowy egzemplarz ujrzał światło dzienne podczas konkursu samochodowej elegancji w Villa d'Este, gdzie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Od razu pojawiły się pytania o ewentualną wersję produkcyjną. Jak się okazuje, ta nie jest wykluczona.

Jak informuje portal "Automotive News Europe", powołujący się na słowa dwóch ważnych person z BMW, producent może rozważyć wypuszczenie modelu na rynek. Szef działu designu Adrian Van Hooydonk zdradził, że widziałby ograniczoną serię dziewięciu zindywidualizowanych egzemplarzy.

Jego kolega, Domagoj Dukec będący dyrektorem projektowym poszedł jednak dalej, mówiąc nawet o 1000 sztuk zbudowanych na zasadach uproszczonej homologacji. Zapowiedzi wyglądają trochę na badanie popytu. Jeśli ten okaże się wystarczający, BMW z pewnością rozważy produkcję.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)