Błędy w egzaminach na prawo jazdy. Ministerstwo przeprasza i zleca kontrolę

Błędy w egzaminach na prawo jazdy. Ministerstwo przeprasza i zleca kontrolę25.01.2022 12:03
Wadliwe pytania funkcjonowały w systemie przez kilka godzin
Wadliwe pytania funkcjonowały w systemie przez kilka godzin
Źródło zdjęć: © fot. WORD Ostrołęka

Nawet kilkaset osób z całej Polski zdających egzamin na prawo jazdy 24 stycznia 2022 roku mogło polec na wadliwych pytaniach, które znalazły się w systemie. Ministerstwo Infrastruktury przeprosiło za wpadkę i obiecało zbadać sprawę.

W sprawie wadliwych pytań egzaminacyjnych wystosowano oficjalny komunikat, który rzuca nieco więcej światła na całą sytuację.

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu Ministerstwa Infrastruktury, w poniedziałek 24 stycznia systemy wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego w całej Polsce zostały uzupełnione o 41 nowych pytań. Około godz. 12:00 osiem z nich zostało wycofanych z uwagi na zauważalne błędy. Nie ma już więc ryzyka, że wadliwe pytania zostaną ponownie wylosowane podczas egzaminu.

Nie zmienia to jednak faktu, że osoby, które uczestniczyły w egzaminach przed godz. 12:00, były narażone na wylosowanie błędnych pytań, co mogło zaburzyć końcowy wynik. Jak informuje ministerstwo: "Zgodnie z art. 68 ust. 1 ustawy o kierujących pojazdami każda osoba egzaminowana, której wylosowano na egzaminie wadliwe pytanie, a odpowiedź na nie miała bezpośredni wpływ na wynik egzaminu może złożyć skargę do dyrektora właściwego WORD". Gdy ta zostanie uznana za zasadną, egzamin jest przeprowadzany ponownie. Oczywiście bezpłatnie.

Obecnie trwa ustalanie przyczyn całego zamieszania. Minister infrastruktury zlecił kontrolę w Departamencie Transportu Drogowego i przeprosił wszystkich kandydatów na kierowców, którzy byli narażeni na wylosowanie wadliwych pytań.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)