Bentley Blower z klocków Lego wygląda świetnie. Jest szansa na produkcję

Bentley Blower z klocków Lego wygląda świetnie. Jest szansa na produkcję

Blower z Lego mógłby dołączyć do coraz liczniejszej, motoryzacyjnej reprezentacji tego duńskiego producenta klocków.
Blower z Lego mógłby dołączyć do coraz liczniejszej, motoryzacyjnej reprezentacji tego duńskiego producenta klocków.
Źródło zdjęć: © fot. 17BenBricks / Lego Ideas
Aleksander Ruciński
14.07.2020 11:54, aktualizacja: 22.03.2023 10:56

Lego Ideas to miejsce w sieci, gdzie fani klocków Lego mogą chwalić się swoimi projektami. Dzieła, które otrzymują pozytywne recenzje i akceptację co najmniej 10 tys. użytkowników portalu, mają szansę na seryjną produkcję i masową sprzedaż. Jednym z nich jest wyjątkowy Bentley Blower.

O wyścigówce Bentleya z lat 20. zasilanej 4,5-litrowym, doładowanym silnikiem niedawno zrobiło się głośno za sprawą planów dotyczących wznowienia produkcji tego modelu dla najbogatszych kolekcjonerów. Zainspirowało to fana motoryzacji i klocków Lego do stworzenia zabawkowego odpowiednika Blowera. Tak powstało dzieło, które widzicie na zdjęciach.

Wielbiciel Lego ukrywający się pod pseudonimem 17BenBricks twierdzi, że poświęcił na ten projekt aż 8 miesięcy swojego życia. Pierwotna koncepcja była stale udoskonalana i przebudowywana, tak aby ostatecznie w jak największym stopniu odpowiadać oryginałowi.

Wysiłki się opłaciły, gdyż Blower z Lego zdecydowanie nawiązuje do prawdziwego pierwowzoru. Twórca zadbał o liczne detale, takie jak działający układ kierowniczy, zdejmowane koło zapasowe, mały bagażnik czy połączenie silnika z tylną osią. Dzięki temu podczas jazdy można dostrzec pracujący wał korbowy - także odwzorowany z klocków.

Obraz
© fot. Lego Ideas

Nadwozie ubrane jest oczywiście w wyścigową zieleń pokrywającą klocki z podstawowej serii Lego wymieszanej z serią Technic. Nie zabrakło też brytyjskiej flagi i wyścigowego numeru. W momencie pisania tego tekstu projekt otrzymał akceptację blisko 4,5 tys. użytkowników. Do zebrania wymaganych 10 tys. głosów jeszcze trochę brakuje, ale Lego daje jeszcze 150 dni, więc niewykluczone, że firma rozważy wprowadzenie modelu do produkcji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)