Będą korki na A4. Startuje remont 12-kilometrowego odcinka

Będą korki na A4. Startuje remont 12‑kilometrowego odcinka

Podczas remontu ruch zostanie poprowadzony jedną stroną jezdni.
Podczas remontu ruch zostanie poprowadzony jedną stroną jezdni.
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
07.08.2020 06:48, aktualizacja: 22.03.2023 10:39

GDDKiA informuje, że 8 sierpnia 2020 roku rozpocznie się remont północnej jezdni autostrady A4. Kierowcy jadący w kierunku Wrocławia pomiędzy węzłami Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle mogą spodziewać się sporych zatorów.

Okres wakacyjny nie wydaje się najlepszym momentem na remont mocno uczęszczanej autostrady A4. Biorąc pod uwagę obecne natężenie ruchu, jest niemal pewne, że kierowcy utkną w korkach. Utrudnień należy spodziewać się na 12-kilometrowym odcinku pomiędzy Krapkowicami, a Kędzierzynem-Koźlem w kierunku Wrocławia.

Jak informuje GDDKiA, prace potrwają do listopada 2020 roku. W tym okresie jezdnia północna będzie całkowicie zamknięta, a cały ruch zostanie poprowadzony dwukierunkowym, południowym odcinkiem, który pierwotnie był jednokierunkową trasą do Katowic.

Pomiędzy pasami zastosowane zostaną bariery separacyjne, których rozstawianie wykonawca rozpoczął już 5 sierpnia. Za realizację projektu odpowiedzialna jest firma ADAC LEWAR Sp. z o.o. która wyceniła prace na 26 mln zł.

Jej zadaniem będzie przeprowadzenie remontu odwodnień, mostów, profilowanie poboczy, wykonanie oznakowania poziomego, montaż nowych odblasków oraz barier betonowych i linowych. Oprócz tego nastąpi również oczywiście standardowa wymiana warstw nawierzchni - ścieralnej i wiążącej.

Kierowcy muszą więc uzbroić się w cierpliwość i dzielnie znosić utrudnienia, by jeszcze w tym roku cieszyć się nowym, wyremontowanym odcinkiem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)