Barany na drodze. Policja zatrzymywała kierowców w ramach (dziwnej) akcji

Barany na drodze. Policja zatrzymywała kierowców w ramach (dziwnej) akcji13.07.2022 08:28
Nie, to nie fotomontaż
Nie, to nie fotomontaż
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Wydział prewencji bydgoskiej komendy policji zorganizował akcje dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wraz z baranami – to nie pomyłka – funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpiecznej jazdy.

Początek tygodnia zaowocował nie lada zaskoczeniem dla kierowców zatrzymanych przez policję w Bydgoszczy. Po tym, jak funkcjonariusze w Pruszczu Gdańskim dawali kierowcom łamiącym przepisy sok cytrynowy do wypicia, na równie dziwny pomysł wpadły osoby z komendy w Bydgoszczy.

Tak, to żywe barany
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Tak, to żywe barany

Akcja miała swoje hasło: nie bądź baran na drodze. Wraz z funkcjonariuszami w przedsięwzięciu wzięli: harcerz z Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej, przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz miłośnicy zwierząt z Krainy Dolnej Wisły wraz z podopiecznymi. Tak – z żywymi baranami. Można powiedzieć: memy piszą się same.

Zatrzymani kierowcy otrzymywali ulotkę edukacyjno-profilaktyczną, a dzieciom w pojazdach rozdawano odblaski. "Wspólnymi siłami, kierowcom zostały przypominane zasady bezpiecznej jazdy związane przede wszystkim z przekraczaniem dozwolonej prędkości i niedostosowaniem jej do warunków na drodze, które są najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych” – czytamy na stronie komendy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)