Autostrada A2 zyskała nowy odcinek. To 15 km do Mińska Mazowieckiego

Autostrada A2 zyskała nowy odcinek. To 15 km do Mińska Mazowieckiego

Nowy odcinek Autostrady A2 ułatwi przejazd z Warszawy do Mińska Mazowieckiego.
Nowy odcinek Autostrady A2 ułatwi przejazd z Warszawy do Mińska Mazowieckiego.
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
14.08.2020 06:27, aktualizacja: 22.03.2023 10:35

Od 14 sierpnia 2020 roku kierowcy jadący z Warszawy na Wschód mogą korzystać z nowego, 15-kilometrowego odcinka Autostrady A2 od węzła Lubelska do Mińska Mazowieckiego. To część większego projektu, który zakłada autostradowe połączenie ze wschodnią granicą Polski.

Inwestycję o wartości 830 mln zł zrealizowała firma Polaqua, która pierwotnie zobowiązała się zakończyć prace jeszcze przed wakacjami. Pandemia koronawirusa i związane z nią braki kadrowe zmusiły jednak wykonawcę do złożenia wniosku o przedłużenie terminów.

Kierowcy mogą korzystać z nowej, 15-kilometrowej drogi o 2 pasach w każdą ze stron od 14 sierpnia 2020 roku. Zgodnie z założeniami projektu, pozostawiono też miejsce na ewentualny, trzeci pas oraz wybudowano miejsce obsługi podróżnych w Ostrowie-Kani, a także budynki wykorzystywane przez służby utrzymania autostrady - te z kolei znajdziemy w Halinowie.

W planach jest już kolejny fragment trasy biegnący od Mińska Mazowieckiego do Siedlec. Budowa będzie podzielona na 2 etapy. Umowę na realizację 12-kilometrowego odcinka Kałuszyn-Groszki podpisano w marcu 2020 roku. Miesiąc później zawarto też porozumienie z wykonawcą dalszej części, pomiędzy węzłami Gręzów i Siedlce Zachód.

Obraz
© fot. GDDKiA

Według planów GDDKiA z Warszawy do Siedlec dojedziemy autostradą A2 nie później niż jesienią 2023 roku. Równolegle realizowane będą kolejne inwestycje mające na celu połączenie drogi szybkiego ruchu z granicą polsko-białoruską, które mają zakończyć się w 2025 roku. Autostrada A2 będzie wówczas liczyć łącznie imponujące 651 km.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)