Autostrada A1 na finiszu. Dwa pasy od Trójmiasta do granicy z Czechami

Autostrada A1 na finiszu. Dwa pasy od Trójmiasta do granicy z Czechami

Budowa autostrady A1  - zdjęcie ilustracyjne
Budowa autostrady A1 - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © GDDKiA | Krzysztof Pączkowski
Aleksander Ruciński
25.11.2022 13:30, aktualizacja: 25.11.2022 13:49

Jedna z najważniejszych inwestycji drogowych łączących północ i południe kraju dobiega końca. GDDKiA poinformowała właśnie o zakończeniu kolejnego etapu prac między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem.

Trasę z Trójmiasta do granicy z Czechami można już pokonać dwupasmową drogą. Jak informuje GDDKiA, oddano do ruchu ostatni – blisko 7-kilometrowy – odcinek drugiej jezdni w kierunku Katowic.

Warto jednak zaznaczyć, że oddanie do ruchu nie jest jednoznaczne z zakończeniem wszystkich prac. W najbliższym czasie montowane będą bowiem ekrany dźwiękochłonne oraz ogrodzenia. Wykończenia wymagają również drogi serwisowe.

W związku z powyższym, na świeżo oddanych odcinkach obowiązywać będą ograniczenia. Jadący w kierunku południowym, mimo że mają do dyspozycji jezdnię o trzech pasach ruchu, mogą poruszać się z prędkością 100 km/h. Z kolei podróżujący w kierunku Łodzi pojadą 70 km/h. Za około miesiąc, po wykonaniu części prac, limit ma zostać zwiększony do 100 km/h.

Docelowego ograniczenia do 140 km/h powinniśmy doczekać się wiosną 2023 roku. Jest to bowiem przewidywany termin ostatecznego oddania inwestycji do użytku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)