Autostrada A1 na finiszu. Dwa pasy od Trójmiasta do granicy z Czechami

Autostrada A1 na finiszu. Dwa pasy od Trójmiasta do granicy z Czechami25.11.2022 13:30
Budowa autostrady A1  - zdjęcie ilustracyjne
Budowa autostrady A1 - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © GDDKiA | Krzysztof Pączkowski

Jedna z najważniejszych inwestycji drogowych łączących północ i południe kraju dobiega końca. GDDKiA poinformowała właśnie o zakończeniu kolejnego etapu prac między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem.

Trasę z Trójmiasta do granicy z Czechami można już pokonać dwupasmową drogą. Jak informuje GDDKiA, oddano do ruchu ostatni – blisko 7-kilometrowy – odcinek drugiej jezdni w kierunku Katowic.

Warto jednak zaznaczyć, że oddanie do ruchu nie jest jednoznaczne z zakończeniem wszystkich prac. W najbliższym czasie montowane będą bowiem ekrany dźwiękochłonne oraz ogrodzenia. Wykończenia wymagają również drogi serwisowe.

W związku z powyższym, na świeżo oddanych odcinkach obowiązywać będą ograniczenia. Jadący w kierunku południowym, mimo że mają do dyspozycji jezdnię o trzech pasach ruchu, mogą poruszać się z prędkością 100 km/h. Z kolei podróżujący w kierunku Łodzi pojadą 70 km/h. Za około miesiąc, po wykonaniu części prac, limit ma zostać zwiększony do 100 km/h.

Docelowego ograniczenia do 140 km/h powinniśmy doczekać się wiosną 2023 roku. Jest to bowiem przewidywany termin ostatecznego oddania inwestycji do użytku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)