Autobus Prince'a trafił na sprzedaż. To luksusowy dom na kołach

Autobus Prince'a trafił na sprzedaż. To luksusowy dom na kołach01.12.2020 08:39
Fioletowo-biała kolorystyka była życzeniem Prince'a.
Fioletowo-biała kolorystyka była życzeniem Prince'a.
Źródło zdjęć: © fot. Mecum Auctions

Czas leci nieubłaganie. Prince, jeden z najbardziej charakterystycznych muzyków ostatnich kilku dekad, odszedł w 2016 roku, pozostawiając po sobie nie tylko "Purple Rain", ale i spory majątek, wliczając w to autobus Eagle Model 10. Pojazd z 1983 roku właśnie trafił na sprzedaż.

W Ameryce wszystko jest większe, nawet kampery. Podczas gdy my zadowalamy się zazwyczaj aranżacjami na bazie dostawczaków do 3,5 tony, za oceanem nie stronią od pełnowymiarowych autobusów przerobionych na domy. Jeden z takich pojazdów należał do Prince'a - niepodrabialnego muzyka, który zmarł w 2016 roku.

Fioletowo-biały Eagle Model 10 z 1983 roku był wykorzystywany w trasie koncertowej "Purple Rain". Prince i jego autobus zwiedzili wówczas spory kawałek Stanów Zjednoczonych. Maszyna zachowała się w świetnym stanie po dziś dzień, dzięki czemu może być smakowitym kąskiem nie tylko dla fanów gwiazdy, ale i motoryzacyjnych kolekcjonerów.

Oczywiście pojazd został dostosowany do indywidualnych wymagań Prince'a stąd fioletowo-biała kolorystyka nadwozia. Na pokładzie znajdziemy też dobrze wyposażoną kuchnię, łazienkę i miejsce do wypoczynku z 40-calowym telewizorem.

452057171275239576
© fot, Mecum Auctions

Teraz wyjątkowy autobus został wystawiony na sprzedaż przez amerykański dom aukcyjny Mecum Auctions. Wszystko rozstrzygnie się 4-5 grudnia 2020 roku. Cena nie została podana do publicznej wiadomości, ale biorąc pod uwagę przeszłość pojazdu, jego stan i wyposażenie, z pewnością nie będzie niska.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)