Audi R8 e-tron 2.0 trafi do sprzedaży - znamy dane techniczne!

Audi R8 e-tron 2.0 trafi do sprzedaży - znamy dane techniczne!

Audi R8 e-tron 2.0 trafi do sprzedaży - znamy dane techniczne!
Źródło zdjęć: © Audi R8 V10
Mariusz Zmysłowski
27.02.2015 09:52, aktualizacja: 02.10.2022 10:51

Audi oficjalnie ogłosiło, że nowe R8 e-tron trafi do sprzedaży. Producent poinformował jakie będzie mieć parametry.

By odróżnić nową generację elektrycznego R8 od jego poprzednika, który nie trafił do produkcji, Audi do nazwy e-tron dopisało 2.0. Nic dziwnego, że producent chciał podkreślić, iż mamy do czynienia z kolejną wersją samochodu. Ma on znacznie lepsze parametry niż wcześniejszy prototyp. Nowe Audi R8 e-tron będzie dysponować zasięgiem 450 km. To duża różnica, ponieważ poprzednik mógł przejechać na jednym ładowaniu zaledwie 215 km.

Audi R8 e-tron 1. generacji
Audi R8 e-tron 1. generacji

Nowe Audi R8 e-tron 2.0 zostało wyposażone w bardziej wydajne akumulatory. Dysponują one pojemnością energetyczną równą 92 kWh. Jednocześnie producentowi przy zwiększeniu tego parametru udało się zachować rozmiary pakietu baterii z poprzednika. Ich naładowanie od zera ma zająć według Audi "znacznie mniej niż dwie godziny".

Audi R8 e-tron 1. generacji
Audi R8 e-tron 1. generacji

Oprócz zasięgu potencjalnych klientów interesują jeszcze dwie kwestie. Pierwsza to osiągi. Dwa elektryczne silniki będą w e-tronie 2.0 rozwijać 462 KM i 920 Nm. Parametry te przekładają się na naprawdę dobre przyspieszenie do 100 km/h. R8 e-tron 2.0 osiągnie pierwszą setkę już po 3,9 s. Prędkość maksymalna będzie ograniczona do 210 lub 250 km/h.

Druga kwestia istotna dla potencjalnych nabywców tego nietypowego samochodu sportowego to jego cena. Ta nie została jeszcze podana przez Audi, ale z pewnością będzie wyższa niż w przypadku standardowego R8 V10. Audi nie przedstawiło także żadnych zdjęć prezentujących nowego e-trona. Jego premiera odbędzie się na zbliżających się targach samochodowych w Genewie. Zamówienia na elektryczne sportowe Audi będzie można składać od drugiej połowy tego roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)