Audi A1 warte 425.000 euro?!

Audi A1 warte 425.000 euro?!28.06.2010 13:13
Audi A1 warte 425.000 euro?!
Bartosz Pokrzywiński

Audi A1 ma być luksusowym, modnym, miejskim autem, które można nazwać trend carem. Podobnie jak Mini, jest to więc idealny pojazd do wszelkiego rodzaju "działań społecznych" i niemiecki producent doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Doskonale wie o tym również Elton John, muzyk, filantrop.

Eltona Johna znają chyba wszyscy. Od małych dzieci oglądających na starym magnetofonie VHS "Króla Lwa", po brytyjską Królową, aż do przeciwników homoseksualistów. Piosenkarz, kompozytor, pianista, a poza tym jeszcze filantrop, który co roku organizuje słynny bal Elton John's White Tie & Tiara Ball, na którym zbierane są datki na cele charytatywne.

W tym roku uroczystość miała miejsce 24 czerwca, a jednym z największych darczyńców było właśnie Audi. Producent z Ingolstadt chciał pomóc The Elton John's AIDS Fundation, chyba nie trzeba tłumaczyć, ale przy okazji Audi zebrało kilka punkcików public relations oraz pokazało swój nowy pojazd. Oczywiście nie można w żaden sposób umniejszać temu heroicznemu gestowi.

429717645018165164

Jednak prezentowany na zdjęciach pojazd zdecydowanie nie wygląda na seryjny. Jest to bowiem A1 pomalowane przez brytyjskiego artystę Damiena Hirsta. Wizja zdecydowanie artystyczna i nie wiem kto chciałby jeździć takim pojazdem. Jednak znalazł się chętny, który zapłacił równowartość 425.000 euro za to "dzieło".

Najważniejsze, że na wszystkim zyskają chorzy na AIDS. Ciekawe na co dokładnie idą te pieniądze.

Źródło: Carscoop

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)