Aston Martin Volante Vision. Na wypadek, gdyby auta zaczęły latać

Aston Martin Volante Vision. Na wypadek, gdyby auta zaczęły latać

Aston Martin Volante Vision
Aston Martin Volante Vision
Źródło zdjęć: © fot. Materiały prasowe
Krystian Rola
17.07.2018 13:07, aktualizacja: 14.10.2022 14:48

Pewnie większość z was pamięta latającego DeLoreana DMC12 z "Powrotu do przyszłości". Według twórców filmu w roku 2015 przestrzeń powietrzna miała być wypełniona przez latające samochody. Mamy rok 2018 i Aston Martin prezentuje swoją wizję latającego auta.

Aston Martin zaprezentował Volante Vision Concept. Ich latająca maszyna jest projektem, który będzie zabezpieczeniem marki na wypadek oderwania aut od ziemi. Producent jest na tyle zachwycony swoim projektem, że planuje pokazać działający prototyp w ciągu najbliższych dwóch lat. Projekt powstał we współpracy z Cranfield University, Cranfield Aerospace Solutions i firmą Rolls-Royce.

427999843437539244
© fot. Materiały prasowe

Na tę chwilę wiadomo jedynie, że latający pojazd użyje technologii napędowej Rolls-Royce'a. Dwa śmigła z przodu i duże centralne śmigło z tyłu mają umożliwić pionowy start. Poza tym reszta pozostaje wielką niewiadomą. Za stworzenie projektu odpowiedzialny był Mark Reichman, spod którego ręki wyszły takie ślicznotki jak DB11, Vantage czy DBS Superleggera. Trzeba mu przyznać, że "latający aston" wygląda naprawdę zjawiskowo.

Wnętrze wygląda na luksusowe i przemyślane
Wnętrze wygląda na luksusowe i przemyślane© fot. Materiały prasowe

Dyrektor generalny Astona Martina, Andy Palmer, stwierdził, że latające pojazdy odegrają ważną rolę w zmniejszeniu zatłoczenia w ruchu miejskim. Volante Vision ma być rozwiązaniem na skrócenie czasu, jaki musimy poświęcić na dojazd do miejsca pracy, zmniejszyć zanieczyszczenie i poprawić mobilność użytkowników ruchu. Projekt od brytyjskiego producenta wpisuje się technologię rozwijaną przez Ubera. Latające taksówki stanowią poważne plany tej firmy, która mocno stawia na taki rodzaj pojazdów.

Dzisiaj latający samochód stojący na parkingu, wyglądałby na pewno zjawiskowo
Dzisiaj latający samochód stojący na parkingu, wyglądałby na pewno zjawiskowo© fot. Materiały prasowe
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)