Aston Martin V8 Volante Davida Beckhama trafił na sprzedaż. To rzadki egzemplarz

Aston Martin V8 Volante Davida Beckhama trafił na sprzedaż. To rzadki egzemplarz06.07.2020 13:34
Kiedyś modele Astona Martina były bardziej kanciaste niż dziś.
Kiedyś modele Astona Martina były bardziej kanciaste niż dziś.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Aston Martin z końcówki lat 80. XX wieku i sławny właściciel - to połączenie, które z pewnością wzbudzi zainteresowanie kolekcjonerów. Dobrze zachowany, rzadki egzemplarz modelu V8 Volante, należący do Davida Beckhama, trafił na sprzedaż. Raczej nie będzie długo czekał na klienta.

Astony z lat 80.XX wieku nie należą do najpiękniejszych aut w historii, ale zdecydowanie mają swój urok. Kanciasta stylistyka stanowi ciekawą alternatywę do obłości tak charakterystycznych dla współczesnych modeli marki. Nietypową stylistykę docenił również David Beckham, który w 2003 roku nabył 15-letniego wówczas Astona Martina V8 Volante.

To wyjątkowy samochód w ciekawej konfiguracji. Otwarte nadwozie ubrane w bordowy lakier skrywa kremowe wnętrze wykończone szlachetną, beżową skórą i drewnem. Wykładzina natomiast nawiązuje do barw karoserii, co nie każdemu się spodoba. Z pewnością jednak trudno odmówić takiej kabinie wyjątkowego klimatu.

Prezencja to niejedyna zaleta tego egzemplarza. Warto też wspomnieć o drzemiącym pod maską, 5-litrowym silniku V8 o mocy 425 KM, który zapewnia bardzo współczesne osiągi. Pierwsza setka pojawia się na liczniku już po 5,2 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 270 km/h.

452900339591898735
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

V8 Volante wyróżnia się także pakietem aerodynamicznym X oraz głośniejszym układem wydechowym. Sprzedający, jakim jest firma Aston Martin Works, twierdzi, że powstało zaledwie 78 egzemplarzy w podobnej konfiguracji. Trudno powiedzieć, ile z nich przetrwało do dziś.

Auto zachowało się w bardzo dobrym stanie technicznym. Do tego stopnia, że objęto je 12-miesięczną gwarancją. Nowy nabywca, który zdecyduje się wydać 445 tys. funtów (około 2,27 mln zł), będzie mógł więc spać spokojnie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (5)