Aston Martin szykuje nową platformę

Aston Martin szykuje nową platformę

Aston Martin szykuje nową platformę
Mariusz Zmysłowski
01.05.2014 07:18, aktualizacja: 08.10.2022 09:26

Aston Martin przygotowuje nową platformę dla swoich samochodów. Pierwszym modelem, w którym może ona zostać zastosowana, będzie DB9 kolejnej generacji.

Obecna architektura VH stosowana przez brytyjskiego producenta sportowych maszyn, jest stosowana od roku 2001. Aston Martin użył jej w Vanquishu (VH Generation0), DB9 (VH Generation1), V8 i V12 Vantage, ich odmianach S oraz w DBS (VH Generation2), Rapidzie (VH Generation3) oraz w nowym Vanquishu (VH Generation4 – zmodyfikowana VH Generation2). Wyjątkami od stosowania tej platformy były jedynie modele One-77 i Cygnet.

W nowej konstrukcji zostanie zastosowanych więcej lekkich stopów. Poprawiona będzie sztywność nadwozia, która szczególnie krytyczna jest w modelach o dłuższym rozstawie osi.

Jednostką napędową, stosowaną w nowej generacji Astonach Martinach będzie zapewne V8 pochodzące od Mercedesa. Najbardziej prawdopodobnym typem do przeszczepienia pod brytyjskie maski, jest 4-litrowy, podwójnie doładowany silnik, który zadebiutuje jeszcze w tym roku w modelu AMG GT.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)