Aston Martin DBX doczekał się wyjątkowego wydania Q, które będzie gwiazdą Genewy

Aston Martin DBX doczekał się wyjątkowego wydania Q, które będzie gwiazdą Genewy

DBX wygląda dobrze w połączeniu szarości i czerni.
DBX wygląda dobrze w połączeniu szarości i czerni.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
25.02.2020 10:43, aktualizacja: 22.03.2023 16:19

Pierwszy SUV Astona Martina - DBX jeszcze tak naprawdę nie zdążył zadomowić się na światowych rynkach, a Brytyjczycy już przygotowali na jego bazie coś specjalnego. To jednostkowe wydanie Q wyróżniające się nietypowym wykończeniem nadwozia i wnętrza.

Dywizja Q to specjalny oddział pracowników marki Aston Martin oddelegowanych do tworzenia najbardziej imponujących projektów specjalnych. Prezentowany DBX również jest ich dziełem. Auto powstało wyłącznie po to, by uatrakcyjnić stoisko marki na marcowych targach w Genewie. Matowe, szare nadwozie sportowego SUV-a powinno przyciągnąć wielu zwiedzających.

Brytyjscy styliści uzupełnili szarość czarnymi dodatkami w postaci 22-calowych obręczy oraz dokładek progów i zderzaków. DBX w takiej konfiguracji prezentuje się znacznie ciekawiej od bordowych egzemplarzy zaprezentowanych podczas oficjalnej premiery kilka miesięcy temu. Auto oznaczone literą Q ma być pokazem bogatych możliwości indywidualizacji modelu, z których za dodatkową opłatą mogą skorzystać klienci.

Oferta dotyczy nie tylko nadwozia, ale i wnętrza. W tym konkretnym przypadku kabinę ozdobiono wielokrotnie prasowanym włóknem węglowym. Na poszczególne panele, które znajdziemy m.in. w tunelu środkowym i boczkach drzwi zużyto aż 280 warstw tego materiału. Całość prac wykonano ręcznie, dzięki czemu efekt końcowy prezentuje się naprawdę wyjątkowo.

Aston Martin nie planuje tworzyć więcej niż jednego egzemplarza w identycznej konfiguracji, lecz nie zdziwimy się jeśli chętni klienci zainspirowani pokazowym DBX-em Q zapragną dokładnie takich samych dodatków. O tym, czy auto spotka się z ciepłym przyjęciem publiczności, przekonamy się już za kilka dni w Genewie.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/9]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)