Android Auto znika z ekranów smartfonów. Wiemy, co dostaniemy w zamian

Android Auto znika z ekranów smartfonów. Wiemy, co dostaniemy w zamian

Android Auto wciąż będzie działać na samochodowych ekranach
Android Auto wciąż będzie działać na samochodowych ekranach
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński
07.12.2021 09:55, aktualizacja: 14.03.2023 14:07

System operacyjny Android 12 przynosi spore zmiany dla kierowców. Z ekranów smartfonów oficjalnie znika bowiem Android Auto, które zostanie zastąpione nową aplikacją Assistant Driving Mode.

Android Auto to przydatne rozwiązanie pozwalające przenieść funkcje smartfona na ekran samochodowych multimediów. Oczywiście pod warunkiem, że nasz pojazd obsługuje tę aplikację. W pozostałych przypadkach przydawała się funkcja Android Auto for phone screens, która imitowała działanie Android Auto, ale na ekranie smartfona. Wraz z 12 odsłoną Androida Google postanowiło to zmienić.

Od teraz kierowcy chcący w łatwy sposób obsłużyć pomocne podczas jazdy funkcje na ekranie smartfona będą musieli skorzystać z aplikacji Assitant Driving Mode. Tak jak Android Auto oferuje ona prosty interfejs z dużymi przyciskami i dostępem do konkretnych aplikacji.

Z usługi mogą już korzystać wybrani użytkownicy smartfonów z Androidem 12 oraz najnowszym pakietem aplikacji Google. Rozwiązanie wciąż jest w fazie rozwoju i zapewne upowszechni się w najbliższych miesiącach

Oczywiście oryginalne Android Auto nadal pozostaje w użyciu, dla wszystkich tych, którzy chcą i mogą korzystać z dobrodziejstw aplikacji za pomocą samochodowego ekranu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)