Amerykańskie ciężarówki wojskowe zderzyły się na A4

Amerykańskie ciężarówki wojskowe zderzyły się na A4

W kolizji z udziałem wojska na szczęście nikt nie ucierpiał
W kolizji z udziałem wojska na szczęście nikt nie ucierpiał
Źródło zdjęć: © KPP Środa Śląska
03.10.2022 11:07, aktualizacja: 13.03.2023 15:14

Na dolnośląskim odcinku autostrady A4 doszło do kolizji amerykańskich ciężarówek wojskowych i cywilnej ciężarówki. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Około godz. 8 rano (3 października 2022 r.). dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na 129,6 km A4, na trasie w kierunku Wrocławia, w którym uczestniczyły trzy pojazdy, w tym dwa samochody wojsk USA – poinformowała Autokult.pl asp. szt. Marta Stefanowska, specjalistka Jednoosobowego Stanowiska ds. Postępowań Administracyjnych ze Środy Śląskiej.

Trzy ciężarówki

Funkcjonariuszka podała nam, że "na miejscu policjanci ustalili, że sprawcami kolizji byli kierujący wojskowymi pojazdami ciężarowymi, którzy nie zachowali bezpiecznej odległości między pojazdami".

Okazało się, że kierujący pojazdem wojskowym najechał na tył pojazdu ciężarowego cywilnego marki MAN, a w efekcie na tył samochodu wojskowego najechał drugi pojazd należący do wojska – dowiedzieliśmy się od policji ze Środy Śląskiej.

Gwałtowne hamowanie

Nad porządkiem po zdarzeniu czuwa żandarmeria wojskowa, która przedstawiła okoliczności incydentu nieco odmiennie niż policja.

– Cywilna ciężarówka jadąca przed wojskowymi pojazdami gwałtownie zahamowała; w konsekwencji auto wojskowe uderzyło w jej tył, a na nie wpadła druga ciężarówka wojskowa – powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu kpt. Daniel Zakrzewski.

"Nikt nie ucierpiał"

Asp. szt. Marta Stefanowska potwierdza wcześniejsze doniesienia, że na szczęście w wyniku kolizji nikt nie ucierpiał. Policja informuje też, że do czasu przeładowania przewożonego przez pojazdy wojskowe ładunku ruch odbywa się tylko lewym pasem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)