Akcja znicz na drogach – uważaj za kierownicą!

Akcja znicz na drogach – uważaj za kierownicą!30.10.2015 20:26
Akcja znicz na drogach – uważaj za kierownicą!

Dziś od rana ruszyła akcja znicz, coroczna kampania drogówki mająca na celu poprawę bezpieczeństwa podczas święta Wszystkich Świętych. W tym roku dzień 1 listopada przypada na niedzielę więc zapowiada się kolejny weekend pełen wypadków.

By maksymalnie zimniejszyć ich liczbę na polskie drogi wyjdzie kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy, którzy będą pilnować przede wszystkim prędkości, zapięcia pasów, sposobu przewożenia dzieci i klasycznie już będą sprawdzali trzeźwość kierujących. Nad drogami szybkiego ruchu mają się pojawić nawet śmigłowce. Piesi funkcjonariusze będą też patrolować okolice cmentarzy. Dzień wyjazdowy rozpoczął się dzisiaj, ale również jutro należy się spodziewać wzmożonego ruchu drogowego, ponieważ większość z nas będzie odwiedzała cmentarze przez cały weekend. Powroty przypadają na niedzielę, a zatem w ten dzień szczególnie będzie sprawdzana trzeźwość kierujących.

Warto zaznaczyć, że w miniony weekend mieliśmy przestawienie czasu na zimowy, a zatem zmrok zapada już w okolicach godziny 16. Na szczęście w tym roku mamy bardzo dobrą pogodę w te dni. Praktycznie w całej Polsce ma być stosunkowo ciepło i słonecznie, bez opadów deszczu czy śniegu, a zatem nie trzeba jutro spieszyć się z wymianą opon na zimowe. Przestrzegamy jednak przed stosunkowo niskimi temperaturami, zwłaszcza rankiem i wieczorami.

Dobrze jest wcześniej przemyśleć i zaplanować wyjazd. W miejscach w okolicach cmentarzy należy się spodziewać dużych utrudnień ruchu, często kierowanego przez Policję. Nawet na drogach krajowych czy zjazdach z ekspresówek mogą pojawić się korki. Pamiętajcie też, by do domu wracać wypoczętym i oczywiście trzeźwym. Warto zdjąć nogę z gazu w terenie zabudowanym, nawet nie z powodu możliwości utraty prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h, ale z powodu wzmożonego ruchu pieszych, zwłaszcza w miejscowościach, w których są cmentarze. Jutro wieczorem należy uważać szczególnie na dzieci bawiące się w Halloween, często przebrane w czarne kostiumy, a zatem niewidoczne dla kierowców. A propos ruchu pieszych, to warto jeszcze mieć na uwadze, że nie każdy pieszy pomimo nowych przepisów o obowiązkowych elementach odblaskowych będzie takie nosił.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)