Akcja "dymomierz" w Małopolsce. Co siódma ciężarówka z zatrzymanym dowodem

Akcja "dymomierz" w Małopolsce. Co siódma ciężarówka z zatrzymanym dowodem

Kontrola ITD
Kontrola ITD
Źródło zdjęć: © fot. GITD
Aleksander Ruciński
29.03.2022 07:58, aktualizacja: 14.03.2023 12:44

Funkcjonariusze małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego wzięli udział w akcji "dymomierz", skupiając się na emisji spalin pojazdów ciężarowych. Wyniki nie napawają optymizmem.

Stan techniczny niektórych pojazdów poruszających się po polskich drogach pozostawia wiele do życzenia. Ciężarówki nie są tu niestety wyjątkiem, o czym świadczą wyniki niedawnej akcji przeprowadzonej na drogach małopolski.

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego w ubiegły czwartek skontrolowali 43 pojazdy, z czego aż sześć straciło dowód rejestracyjny. Choć głównym założeniem akcji była kontrola poziomu zadymienia i emisji spalin pojazdów ciężarowych, w kilku przypadkach na jaw wyszły także inne nieprawidłowości.

Wśród nich ITD wymienia np. pęknięte tarcze hamulcowe, uszkodzone opony czy usterki oświetlenia. Odnotowano również nieterminowe pobieranie danych z karty kierowcy czy braki w dokumentacji. Łącznie na kierowców nałożono dziewięć mandatów, a wobec sześciu przewoźników wszczęto postępowania administracyjne. Grożą im surowe kary pieniężne.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)