90-latka za kierownicą ciężarówki. Nigdy nie jest za późno na marzenia

90‑latka za kierownicą ciężarówki. Nigdy nie jest za późno na marzenia

90-latka miała okazję poprowadzić ciężarówkę
90-latka miała okazję poprowadzić ciężarówkę
Źródło zdjęć: © Facebook, Materiały prasowe
Aleksander Ruciński
03.11.2022 10:13, aktualizacja: 03.11.2022 15:43

Fleur Wormgoor to Holenderka, która niedawno świętowała 90. urodziny. Z tej okazji otrzymała wyjątkowy prezent – lekcję na prawo jazdy kat. C. Jak starsza pani poradziła sobie z ciężarowym kolosem?

Tą pozytywną historią dzieli się portal 40ton.net, który szczegółowo opisuje przebieg całej akcji. Lekcja, która była prezentem od siostry, obejmowała zarówno zapoznanie z ciężarówką na placu, jak i wyjazd na miasto. Fleur Wormgoor zasiadła za kółkiem DAF-a XF 450.

Jak donosi portal 40ton.net, przedstawiciele szkoły jazdy przyznają, że w ciągu 50-letniej historii firmy nigdy jeszcze nie trafił się kursant w tak zaawansowanym wieku. Nic dziwnego, że sprawą zainteresowała się nawet lokalna telewizja "Omroep Brabant". Reportaż możecie obejrzeć poniżej.

Jak widać, seniorka poradziła sobie całkiem nieźle. Największym problemem nie była długość, lecz szerokość ciężarówki, co zresztą skończyło się porysowanym lusterkiem. Na szczęście obyło się bez większych szkód.

90-latka spełniła marzenie, po czym wróciła do małego, osobowego hyundaia. Gdyby jednak chciała, mogłaby kontynuować kurs i – po zaliczeniu odpowiednich badań – przystąpić do egzaminu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)