82-letni Japończyk nie mógł okazać prawa jazdy. Powód zaskoczył policjantów

82‑letni Japończyk nie mógł okazać prawa jazdy. Powód zaskoczył policjantów

Starszy mężczyzna z Japonii jechał bez pasa i prawa jazdy
Starszy mężczyzna z Japonii jechał bez pasa i prawa jazdy
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
20.04.2023 13:23, aktualizacja: 20.04.2023 16:55

Japońska policja zatrzymała do kontroli mężczyznę, który jechał bez zapiętych pasów. Kiedy chcieli sprawdzić jego prawo jazdy, okazało się, że dokumentu nie posiada już od bardzo dawna.

Do zdarzenia doszło w japońskiej miejscowości Shiso, położonej w prefekturze Hyogo. Tutejsi mundurowi zauważyli mężczyznę, który jechał bez zapiętych pasów i postanowili go zatrzymać. W ramach standardowej procedury poprosili o okazanie prawa jazdy. Toshiyuki Ishibashi, bo tak nazywa się nasz bohater, odpowiedział, że nie może tego zrobić, bo dokument stracił mniej więcej kiedy miał 20 lat i od tamtej pory nie dostał nowego.

W całej historii zdumiewa fakt, że Ishibashi ma obecnie 82 lata, zatem prawo jazdy zostało mu odebrane przeszło 60 lat temu i przez ten cały czas podróżował bez ważnego dokumentu. Policjanci natychmiast aresztowali mężczyznę za naruszenie ustawy o ruchu drogowym. Teraz trwa debata nad jego ukaraniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Z jednej strony cofnięcie mu prawa jazdy sugeruje, że kiedy je miał, prowadził bardzo lekkomyślnie. Jednak przez 60 lat jeździł na tyle ostrożnie, że najwyraźniej nie dostał ani jednego mandatu, ani nie miał żadnego wypadku" – podkreśla Japan Today. "Mimo to prowadzenie pojazdu na ulicach publicznych jest czynnością potencjalnie zbyt niebezpieczną, aby można było na nią zezwolić bez oficjalnych testów i certyfikacji" – dodaje serwis.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)