57 punktów karnych w kilkanaście sekund. Wpadł przez rządową mapę

Kontrola drogowa
Kontrola drogowa
Źródło zdjęć: © mat. prasowe | Lubuska Policja
Maciej Skrzyński

29.03.2023 23:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali 33-letniego kierującego, który za sprawą solidnej kombinacji wykroczeń "uzbierał" aż 57 punktów karnych w rekordowym tempie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Zastanawiacie się jakie składniki potrzebne są do otrzymania takiego wyniku? Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość, przejechał podwójną linię ciągłą, nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i rozmawiał przez telefon. To jeszcze nie wszystko. Podczas dalszych czynności okazało się, że jego samochód nie ma ważnych badań technicznych, zaś sam kierujący był w stanie po użyciu alkoholu (wartość do pół promila) oraz miał zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu, który może orzec karę aresztu lub grzywny.

Warto wspomnieć, że do zatrzymania doszło na ulicy Warszawskiej w Sulechowie. Dlaczego to takie istotne? Ponieważ policjanci pojawili się tam za sprawą zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. To właśnie tam mieszkańcy zakomunikowali potrzebę większego nadzoru.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)