43 osoby tylko w jednym województwie. Policja podsumowuje "Trzeźwy poranek"

43 osoby tylko w jednym województwie. Policja podsumowuje "Trzeźwy poranek"06.07.2022 07:38
Łącznie skontrolowano 7,5 tys. kierowców
Łącznie skontrolowano 7,5 tys. kierowców
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / policja

Cykliczna akcja "Trzeźwy poranek" przeprowadzona 4 lipca na drogach województwa dolnośląskiego zakończyła się smutnymi wynikami. Aż 43 osoby spośród wszystkich skontrolowanych nie powinny były wsiadać za kółko.

Celem akcji "Trzeźwy poranek" jest eliminowanie z dróg najniebezpieczniejszych kierowców, do których należą osoby jeżdżące pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych. Ostatnia odsłona akcji miała miejsce 4 lipca 2022 roku na drogach województwa dolnośląskiego.

Funkcjonariusze wyposażeni w alkomaty już wczesnym rankiem stanęli w kluczowych punktach pozwalających na przeprowadzenie masowych kontroli. Do godziny 9:00 udało się sprawdzić aż 7,5 tys. osób. Niestety, nie wszyscy byli trzeźwi.

43 kierowców prowadziło pod wpływem alkoholu: 29 osób w stanie nietrzeźwości i 14 w stanie po użyciu alkoholu. Wszystkim kierującym pojazdami mechanicznymi zatrzymano już uprawnienia do kierowania i teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Zgodnie z aktualnymi przepisami grozić im może kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Jazda pod wpływem to wciąż duży problem na polskich drogach, którego skalę trudno tak naprawdę oszacować. Dziennie policja zatrzymuje nawet 200 delikwentów. Pytanie, ilu dociera do celu bezkarnie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)