4 czerwca akcja policji "Prędkość". Kontrole planowane są w całym kraju

4 czerwca akcja policji "Prędkość". Kontrole planowane są w całym kraju

Policjanci będą przede wszystkim zwracać uwagę na stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości
Policjanci będą przede wszystkim zwracać uwagę na stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości
Źródło zdjęć: © fot. policja.pl
Filip Buliński
04.06.2020 07:12, aktualizacja: 22.03.2023 11:20

W czwartek, 4 czerwca, policjanci w całym kraju będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, mające na celu przede wszystkim egzekwowanie ograniczeń prędkości przez kierujących. Funkcjonariusze będą jednak zwracali uwagę także na inne przewinienia.

Działania kontrolno-prewencyjne policji pt. "Prędkość", mają na celu zmniejszenie ryzyka powstania wypadku. Funkcjonariusze będą więc bacznie przyglądać się, czy poruszamy się z dopuszczalną prędkością. Można się spodziewać, że kontrole w całym kraju będą się odbywały zarówno statycznie, jak i dynamicznie.

Jak informuje bytomska policja, na tę okazję przygotowali nowe rejestratory prędkości, umożliwiające precyzyjne wskazanie pojazdu, którego prędkość była mierzona. Dzięki temu łamiący przepisy kierowca nie będzie mógł łatwo wyprzeć się popełnionego wykroczenia.

Policjanci będą zwracali uwagę nie tylko na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, ale też na łamanie innych przepisów, których dopuszczają się kierowcy. Są to m.in. kierowanie pod wpływem alkoholu czy nieprawidłowo wykonywane manewry.

Choć to nieudzielenie pierwszeństwa było najczęstszą przyczyną powstania wypadków w 2019 roku, zbyt szybka jazda była dominującym powodem zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. Statystyki z ostatnich tygodni dobitnie pokazują, że kierowcy pozwalają sobie na coraz śmielsze przekraczanie prędkości. Takie zachowanie jest nierzadko tragiczne w skutkach.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku policjanci zatrzymali za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h 49 tys. praw jazdy, czyli blisko dwa razy więcej niż w 2018 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)