38‑latek uszkodził kilkanaście aut. Straty oszacowano na ponad 20 tys. zł

Mężczyzna uszkodził w sumie 15 samochodów
Mężczyzna uszkodził w sumie 15 samochodów
Źródło zdjęć: © Policja Pomorska

22.06.2023 23:01, aktual.: 25.06.2023 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdańscy policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie kilkunastu samochodów. To nie jest jego jedyne przewinienie. Grozi mu długa odsiadka.

Policjanci z Gdańska dostali zgłoszenie, że przy ul. Pohulanka mężczyzna uszkodził kilka samochodów. Podczas rozmowy ze świadkiem ustalili, że sprawca uciekł, jednak na miejscu zostawił saszetkę z dokumentami. Mundurowi zabezpieczyli dowody, sprawdzili teren, a podczas kontroli okazało się, że uszkodzonych samochodów jest więcej, bo aż 15.

Na miejsce przyjechali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik, którzy wykonali oględziny i sporządzili dokumentację fotograficzną. Policjanci dotarli też do świadków oraz pokrzywdzonych i przyjęli zawiadomienia. Sprawą od razu zajęli się kryminalni z komisariatu przy ul. Kartuskiej, którzy szczegółowo sprawdzili wszystkie informacje dotyczące zdarzenia.

Szybko okazało się, że sprawca nie jest mieszkańcem Gdańska, nie było też wiadomo, w jakim celu przyjechał oraz gdzie przebywa. Kryminalni dotarli do informacji, która doprowadziła ich pod adres mężczyzny, który został zatrzymany na jednym z ogrodów działkowych. 38-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał łącznie 15 zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia. Za zniszczenie mienia natomiast 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)