3200 zł za prędkość i wyprzedzanie. Nowy taryfikator bezwzględny dla piratów

3200 zł za prędkość i wyprzedzanie. Nowy taryfikator bezwzględny dla piratów

Pirat drogowy zapłaci już według nowego taryfikatora mandatów (zdjęcie poglądowe)
Pirat drogowy zapłaci już według nowego taryfikatora mandatów (zdjęcie poglądowe)
Źródło zdjęć: © fot. Policja Lubuska
Anna Piątkowska-Borek
09.01.2022 10:52, aktualizacja: 14.03.2023 13:45

3200 zł i do dwóch lat więzienia. To może być skutek podróży, w jaką 23-latek wybrał się fordem.

Aż 3200 zł grzywny zapłaci 23-latek, który złamał przepisy drogowe. Dodatkowo będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa. Do zdarzenia doszło w Sitańcu na terenie gminy Zamość (województwo lubelskie).

Patrol ruchu drogowego zwrócił uwagę na jadącego z nadmierną prędkością forda, którego kierowca przekroczył prędkość aż o 54 km/h w terenie zabudowanym. To jednak nie wszystko. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Zamościu, wyprzedzał on również na podwójnej ciągłej i na przejściu dla pieszych.

Zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów za popełnione wykroczenia pirat drogowy dostał grzywnę w wysokości 3200 zł. Nowe przepisy przewidują bowiem 1500 zł za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, 200 zł za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i 1500 zł za przekroczenie prędkości o 54 km/h.

Policjanci podczas kontroli odkryli również, że 23-letni mężczyzna nie powinien w ogóle prowadzić samochodu. Miał bowiem cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Wsiadając za kierownicę auta, dopuścił się przestępstwa, za które grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)