Wielkie starcie w segmencie E: Maserati Ghibli vs Jaguar XF [cz.2]

Czas na kontynuację pucharu segmentu E. W poprzednim starciu zmierzyły się ze sobą dwa najnowsze samochody tej kategorii: Mercedes Klasy E i Volvo S90. Dzisiaj do walki staje przedstawiciel Włoch: Maserati Ghibli i reprezentant Wielkiej Brytanii: Jaguar XF.

Ten artykuł ma 4 strony:

Maserati Ghibli vs Jaguar XF — wstęp

Na wstępie rozstrzygnijmy poprzednie starcie. Wybór należał do Was. Postawiliście na… Volvo S90! Szwedzki sedan wygrał z Mercedesem Klasy E, ale o włos. W momencie publikacji tego artykułu wynik wynosi 260 do 256 dla Volvo. Różnica była więc minimalna. Co ciekawe, początkowo S90 prowadziło zdecydowanie. Wyścig wyrównał się dopiero pod koniec. Tym razem, w drugiej parze turnieju stają do walki Maserati Ghibli i Jaguar XF. Włoski sedan został przedstawiony w 2013 roku podczas salonu samochodowego w Szanghaju. Dołączył on do wąskiej gamy Maserati i uzupełnił portfolio wozów czterodrzwiowych, obok większego Quattroporte.

W przeciwnym narożniku stoi potężny i dynamicznie wyglądający sedan z Wielkiej Brytanii — Jaguar XF. Jest to druga generacja tej linii modelowej. Auto zostało wprowadzone na rynek w ubiegłym roku. W stosunku do poprzedniej generacji jest 7 mm krótsze, ale ma 51 mm większy rozstaw osi, co powinno zagwarantować sporą ilość miejsca na tylnej kanapie. Tak jak poprzednim razem, zanim dokładnie porównamy wymiary adwersarzy, przyjrzyjmy się im w bezpośrednim porównaniu wyglądu.

Samochody Jaguara w ostatnich latach stały się bardziej dynamiczne. Mają wyraźniejszy charakter i doskonale łączą klasyczne, eleganckie linie z nowoczesnymi, ostrymi detalami. Maserati Ghibli swoją elegancję zawdzięcza głównie typowej sylwetce sedana. Cała reszta kształtów i detali, które tworzą ten wóz, ma włoski, sportowy charakter. W Maserati jest więcej agresji niż w Jaguarze, co naturalnie czyni ten wóz mniej dyskretnym.

Zobacz również: Wideotest Maserati Ghibli

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Wybieramy najlepszy samochód segmentu E

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

W jakich samochodach odbywają się egzaminy na prawo jazdy kategorii B w Polsce? Rozwiązania techniczne i technologiczne z lotnictwa i kosmonautyki w motoryzacji [cz.2] Retrofuturyzm, czyli przyszłość widziana z przeszłości: Magiczna autostrada Disneya 10 sportowych samochodów wolniejszych od Tesli Model S Ile CO2 tak naprawdę emituje samochód elektryczny w Polsce? Telematyka to zysk dla pracodawcy i pracownika. Poprawia bezpieczeństwo i komfort pracy, pozwala na dodatkowe zarobki Nowa Formuła 1 na sezon 2017 - zmiany techniczne oraz ich efekty Sportowy Samochód Roku 2013 - wyniki plebiscytu Czytelników Temat tygodnia: tydzień z hot hatchami Pokolenie wcześniej: Mercedes-Benz SLR McLaren Szeryfowie drogowi - kompilacja głupców blokujących ruch [cz. 1] Tour de France 2016 – ponad wiek giganta, ponad dekada wsparcia Škody

Popularne w tym tygodniu:

Świat z perspektywy długodystansowca. "Elektromobilność jest nieunikniona"