Bouffier wygrywa Elmot i prowadzi w RSMP

Bouffier wygrywa Elmot i prowadzi w RSMP

Jacek Filipek
11.05.2008 15:00, aktualizacja: 02.10.2022 14:30

Bryan Bouffier wygrał Rajd Elmot, jest to już druga wygrana francuza w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, co pozwoliło mu na przejęcie pozycji lidera w klasyfikacji generalnej. Drugi na mecie zameldował się Kajetan Kajetanowicz, ze stratą 40 sekund do zwycięzcy. Jako trzeci metę przejechał Michał Sołowow, któremu zabrakło 3,7 sekund aby wyprzedzić Kajetanowicza.

Prowadzący w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski przed Rajdem Elmot Leszek Kuzaj  zajął 5. miejsce ze stratą 1.12,9. Bouffier był liderem rajdu już po pierwszym etapie, na którym rozegrano pięć odcinków specjalnych, z których po dwa wygrali Bouffier i Kajetanowicz a zwycięzcą jednego został Michał Kościuszko. Drugiego dnia zawodnicy pokonali dziewięć odcinków specjalnych. Najlepszy na pierwszym odcinku specjalnym był Michał Kościuszko i wydawało się, że mógłby zostać "czarnym koniem" rajdu, ale po złapaniu kapcia na początku etapu spadł na dalsze pozycje i pomimo zawziętej walki udało mu się awansować tylko o cztery pozycje z ósmego na czwarte.

Czwartą eliminacją rajdowych mistrzostw Polski będzie Rajd Polski z bazą w Mikołajkach, który zostanie rozegrany w dniach 6-8 czerwca. Rajd Polski będzie w tym roku eliminacją mistrzostw Europy, w sezonie 2009 eliminacja rajdowych mistrzostw świata.