16-latek za kierownicą BMW. W minutę popełnił wykroczenie i przestępstwo

16-latek za kierownicą BMW. W minutę popełnił wykroczenie i przestępstwo

Kierujący BMW nie zatrzymał się do kontroli, choć mocno przekroczył dopuszczalną prędkość.
Kierujący BMW nie zatrzymał się do kontroli, choć mocno przekroczył dopuszczalną prędkość.
Źródło zdjęć: © fot. policja.pl
Marcin Łobodziński
28.07.2022 06:07, aktualizacja: 13.03.2023 16:27

Policjanci z legnickiej drogówki próbowali zatrzymać pędzące o 46 km/h za szybko BMW, ale pomimo wydawanych sygnałów to pojechało dalej. Ruszyli więc w pościg. Okazało się, że kierował nim 16-latek.

Funkcjonariusze na ulicy w Prochowicach "zmierzyli" radarem nadjeżdżające kombi marki BMW. Kiedy miernik pokazał prędkość 96 km/h na obszarze zabudowanym, dali sygnał do zatrzymania kierowcy. Ten jednak zignorował to i pojechał dalej.

Radiowóz ruszył w pościg. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że kierującym był 16-latek bez prawa jazdy. Chłopak wyjawił, że bez wiedzy rodziców wziął sobie kluczyki by trochę pojeździć. Natomiast nie zatrzymał się do kontroli w wyniku stresu.

Sprawa zakończy się na kilku płaszczyznach. Samo niezatrzymanie się do kontroli nie jest już wykroczeniem, a przestępstwem, więc to sprawa karna. Z drugiej jednak strony Sąd Rodzinny zajmie się sprawą udostępnienia pojazdu dziecku, choć samo udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień to drobne wykroczenie, za które można dostać do 300 zł mandatu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)