146 km/h w zabudowanym. Kobieta bez skrupułów wyjaśniła powody

146 km/h w zabudowanym. Kobieta bez skrupułów wyjaśniła powody

Kierująca musiała pożegnać się z prawem jazdy
Kierująca musiała pożegnać się z prawem jazdy
Źródło zdjęć: © Policja
26.05.2023 08:55, aktualizacja: 26.05.2023 17:27

Nie liczy się auto, lecz kierowca. Nadmierna prędkość to przewinienie popełniane nie tylko w szybkich samochodach. Dowodem jest niedawne zatrzymanie, do którego doszło w powiecie oleśnickim. Kierująca fiatem punto mocno przesadziła.

Funkcjonariusze z oleśnickiej grupy Speed patrolujący okoliczne miejscowości zwrócili uwagę na fiata, który poruszał się wyraźnie za szybko. Pomiar dokonany w terenie zabudowanym potwierdził przypuszczenia. Wynik to 146 km/h. Blisko trzykrotnie więcej od obowiązującego ograniczenia.

Policjanci postanowili jak najszybciej zatrzymać kierowcę. Okazała się nim kobieta, która bez skrupułów przyznała, że bardzo lubi szybką jazdę i często jeździ z taką prędkością. Odważnie jak na kogoś, kto jeździ autem bez przeglądu.

Jak się bowiem okazało, badanie techniczne fiata było nieważne od blisko roku. Funkcjonariusze zatrzymali więc dowód rejestracyjny pojazdu, a kobietę ukarali mandatem w wysokości 2,5 tys. zł. Do jej konta punktowego dopisali też 15 punktów karnych i zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)