1 listopada. Jak dojechać na cmentarze w Warszawie?

1 listopada. Jak dojechać na cmentarze w Warszawie?

W pobliżu niektórych cmentarzy policjanci będą kierować ruchem.
W pobliżu niektórych cmentarzy policjanci będą kierować ruchem.
Źródło zdjęć: © Fot. Lukasz Solski/Eastnews
Aleksander Ruciński
31.10.2019 11:55, aktualizacja: 22.03.2023 17:31

Obchody dnia Wszystkich Świętych wiążą się z utrudnieniami na warszawskich ulicach i parkingach. Zmiany odczują przede wszystkim kierowcy. Jak 1 listopada dojechać na największe warszawskie cmentarze?

Warszawskie nekropolie co roku w pierwszych dniach listopada przeżywają prawdziwe oblężenie. W związku z tym w piątek i sobotę władze miasta wprowadzą tymczasowe regulacje w ruchu, obejmujące rejony wokół największych cmentarzy. Niektóre z ulic zostaną całkowicie wyłączone z ruchu dla samochodów prywatnych. Poruszać się nimi będą wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki i auta z odpowiednimi identyfikatorami wydawanymi przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie. Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis utrudnień, których powinni spodziewać się kierowcy:

Cmentarze w Rembertowie i Marysinie

W piątek 1 listopada z ruchu pojazdów prywatnych i parkowania wyłączone będą ulice: Grzybowa od ul. Zygmunta III do Sosnowej, Korkowa w okolicy cmentarza. Ponadto zakaz parkowania obowiązywał będzie natomiast na ulicach: Dokerów od ul. Zygmunta III do Fizylierów, Zygmunta III i Działyńczyków pomiędzy ul. Dokerów a Grzybową.

Cmentarz w Zerzniu

W piątek, 1 listopada wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania na ul. Trakt Lubelski od ul. Cylichowskiej do Borków.

Cmentarz na Tarchominie

W piątek, 1 listopada z ruchu pojazdów prywatnych i parkowania wyłączone będą ulice: J. Mehoffera na odcinku od ul. H. Ordonówny do Myśliborskiej (dopuszczony dojazd do posesji), Majolikowa na odcinku od ul. Pomorskiej do J. Mehoffera. Sam zakaz parkowania obowiązywał będzie natomiast na ulicach: J. Mehoffera od ul. Ceglanej do H. Ordonówny, Milenijna od ul. Ćmielowskiej do Pomorskiej, Pomorska.

Cmentarze we Włochach i Ursusie

W piątek, 1 listopada z ruchu pojazdów prywatnych i parkowania wyłączone będą ulice: Ryżowa na odcinku od ul. Kleszczowej do al. 4 Czerwca 1989 r. (dopuszczony dojazd do posesji dla mieszkańców ul. Ryżowej). Na ul. Orłów Piastowskich od ul. Czerwona Droga do Królów Polskich ma natomiast obowiązywać zakaz zatrzymywania się.

Cmentarz Wolski

W piątek 1 listopada obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy na ulicach: Studziennej (w stronę ul. Wolskiej), J. Sowińskiego pomiędzy ulicami K. Karlińskiego i Jana Kazimierza (w kierunku ul. Jana Kazimierza) oraz na odcinku od ul. Pustola do Jana Olbrachta (w stronę ul. Jana Olbrachta), Pustola od ul. J. Sowińskiego do Redutowej (w kierunku ul. Redutowej).

Ponadto wyłączone z parkowania będą ulice: Wolska od ul. Redutowej do ul. Studziennej, J. Sowińskiego od ul. K. Karlińskiego do Jana Kazimierza i od ul. Pustola do cmentarza, Studzienna. Oprócz powyższego obowiązywać ma także zakaz skrętu w lewo z ul. Wolskiej w ul. Fort Wola.

Cmentarz Czerniakowski

W piątek 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania na jezdni ul. Powsińskiej w kierunku centrum od ul. św. Bonifacego do B. Limanowskiego.

Cmentarz na Służewie

W piątek, 1 listopada obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania na ul. Wałbrzyskiej od ul. J.S. Bacha do Dominikańskiej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)