Buick Enclave

Model
Buick Enclave Zobacz 2 zdjęcia

Buick Enclave jest luksusowym SUV-em, którego produkcja trwa od 2007 r. Wytwarzany jest głównie w Stanach Zjednoczonych.

Buick Enclave – najważniejsze informacje

Modelowi Enclave przypadło bardzo trudne zadanie, gdyż jego debiut na rynku motoryzacyjnym zbiegł się w czasie z wycofaniem ze sprzedaży takich aut, jak Buick Rainier, Buick Rendezvous oraz Buick Terraza. Oznaczało to, że Enclave musiał zastąpić nie jeden model, lecz całą serię samochodów Buicka zaliczających się do vanów oraz SUV-ów. Innymi słowy Buick Enclave stał się jedynym terenowym autem w ofercie amerykańskiego producenta.

Buick Enclave został stworzony w oparciu o rozwiązania konstrukcyjne zastosowane wcześniej w prototypie o tej samej nazwie oraz w samochodzie koncepcyjnym znanym jako Buick Centieme. Początkowo Buick Enclave był produkowany na płycie podłogowej GM Lamda, którą z czasem zamieniono na model GM C1XX. Drugim pojazdem wytwarzanym na tej platformie jest Chevrolet Traverse.

Buick Enclave, jak na pełnowymiarowego SUV-a przystało, odznacza się sporymi gabarytami. Wymiary Buicka Enclave'a prezentują się następująco: długość – 5,19 m, szerokość 2 m, wysokość 1,78 m, rozstaw osi – 3,07 m.

Buick Enclave – dane techniczne

Firma Buick nie rozpieszcza nabywców modelu Enclave, jeśli chodzi o paletę jego silników. Właściwie trudno jest mówić o jakiejkolwiek palecie, skoro od 2018 r. silnik Buicka Enclave'a jest tylko jeden – mowa o 3.6-litrowej benzynowej jednostce V6 o mocy 310 koni mechanicznych (KM). Wcześniej w aucie montowano dwie inne jednostki, które miały identyczną pojemność oraz liczbę i ułożenie cylindrów, jednak różniły się od obecnie wykorzystywanego modelu mocą – miały odpowiednio 275 i 288 KM.

Co ciekawe Buick Enclave od zawsze jest wyposażany jedynie w automatyczne skrzynie biegów. Początkowo była to 6-stopniowa przekładnia, którą w 2018 r. zamieniono jednak na mechanizm z 9 przełożeniami. Napęd auta może być rozdzielony na obie osie lub obejmować jedynie przednie koła.

4.83
Ocena na postawie 44 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaBuick
TypSamochód osobowy
SegmentI

Generacje Buick Enclave

Inne modele Buick

I - Inne modele

Buick Enclave: newsy, testy i recenzje

Jeździłem nową Toyotą Suprą. Spełnia wszystkie oczekiwania, ale prawdziwy potencjał odkryją tunerzy

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie