Fiat Fullback

Model
Fiat Fullback Zobacz 2 zdjęcia

Fiat Fullback jest samochodem osobowym segmentu D (pickup), który produkowany jest od 2015 roku przez pochodzący z Włoch koncern Fiat oraz japońskie Mitsubishi Motors Corporation. Co więcej, bliźniaczym modelem Fiata Fullbacka jest Mitsubishi L200 V, a za jego największą konkurencję uważa się Forda Rangera, Nissana Navarę, Toyotę Hilux czy Volkswagena Amaroka.

Fiat Fullback – historia

Po raz pierwszy Fiat Fullback zaprezentowany został w 2015 roku podczas listopadowej premiery na motoryzacyjnych targach w Dubaju. Niedługo potem auto zebrało pierwsze pozytywne recenzje, gdzie doceniono szczególnie konstrukcję opartą na modelu Mitsubishi L200 V generacji. W ten sposób największą różnicą między tymi modelami okazał się całkowicie na nowo zaprojektowany zderzak z przednim pasem i odmienioną atrapą grilla. Ze względu na pozytywne oceny i wysokie zainteresowanie branży motoryzacyjnej Fiat zdecydował się wejść od razu na kilka rynków, w tym do Afryki, na Bliski Wschód i do Europy. Ponadto, na każdym rynku auto dostępne jest w wersjach: pickup 2 i 4-drzwiowy w opcji Single i Double Cab oraz 2-drzwiowy Extended Cab (przedłużona kabina). Na koniec warto dodać, że na rynku bliskowschodnim Fiat Fullback sprzedawany jest jako RAM 1200.

Fiat Fullback – dane techniczne

Sercem Fiata Fullbacka są benzynowe i wysokoprężne silniki R4 o pojemności 2,4 i mocy w zależności od wersji od 132 do 178 KM. Aby praca podzespołów przebiegała płynnie, obsługiwane są przez 6-biegową manualną i 5-biegową automatyczną przekładnię, a cały napęd został przełożony na tył. Dzięki temu samochód dysponuje lepszym rozłożeniem masy oraz posiada lepsze przełożenie momentu obrotowego, a jeśli chodzi o model jazdy, Fiat Fullback ma większy kąt skrętu oraz posiada odporny na uderzenia most napędowy.

Fiat Fullback – wyposażenie

W podstawowej wersji Fiat Fullback auta wyposażone jest m.in. w system GPS z dotykowym ekranem, kierownicę z możliwością obsługi dodatkowych funkcji auta, klimatyzację, czujniki parkowania oraz możliwość odbioru połączeń standardu Bluetooth.

Fiat Fullback – rozmiary

Fiat Fullback charakteryzuje się potężną konstrukcją nadwozia, co sprawia, że auto ma od 5295 do 5305 mm długości (w zależności od wersji) i 1815 mm szerokości. Ponadto, wysokość całej konstrukcji to 1775 mm, a więc dość sporo dodając do tego rozstawienie osi o na odległość 3000 mm. Przekłada się to na pojemne wnętrze mieszczące od 2 do 4 pasażerów plus kierowca oraz ładowność na poziomie 1100 kg.

Fiat Fullback – osiągi/spalanie

Dzięki potężnemu silnikowi Fiat Fullback osiągał prędkość maksymalną w wysokości ok. 175 km/h do pierwszej setki rozpędzając się w ok. 11 sekund. Te bardzo dobre wyniki generowały niewielkie spalanie, co pozostaje jedną z największych zalet Fiata Fullbacka. W ten sposób jazda w modelu mieszanym pochłania ok. 6,5 l/100 km, a zbiornik paliwa o pojemności 75 litrów pozwala na długą jazdę w trasie bez konieczności częstych przystanków na tankowanie. Na koniec warto dodać, że Fiat zadbał o walor ekologiczny auta ocenionego na kategorię Euro 5+ pod względem emisji spalin.

3.97
Ocena na postawie 14 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:
Silnik:
Wnętrze:
Koszty użytkownia:

Szybkie fakty
MarkaFiat
TypSamochód osobowy
SegmentD

Generacje Fiat Fullback

Inne modele Fiat

D - Inne modele

Oceny użytkowników (1)

Fiat Fullback: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie