Buick Velite Concept

Model
Buick Velite Concept Zobacz 3 zdjęcia

Velite to koncepcyjny model auta, który firma Buick zaprezentowała po raz pierwszy w 2004 r. na targach International Auto Show w Nowym Jorku.

Buick Velite Concept – najważniejsze informacje

Buick Velite Concept z 2004 r. charakteryzował się 2-drzwiowym nadwoziem coupe, jednak dostępna była też wersja typu cabrio – w takim samym, 2-drzwiowym wariancie. Do wyprodukowania Buicka Velite'a Concept posłużyła płyta podłogowa Zeta – dzieło inżynierów General Motors – na której powstały też takie modele aut, jak np. Holden VE Commodore, Holden Coupe 60 (również samochód koncepcyjny) i Chevrolet Camaro 5 generacji.

Z zewnątrz model Velite Concept wykazywał wiele cech wspólnych z innymi samochodami firmy Buick. Miał bowiem charakterystyczną, falistą atrapę chłodnicy oraz proste, regularne linie nadwozia, które sprawiały, że nie wyglądał krzykliwie – jak wiele innych aut koncepcyjnych – lecz elegancko.

Buick Velite pozostał samochodem koncepcyjnym, chociaż w pewnym momencie pojawiły się spekulacje, że jednak wejdzie on do masowej produkcji. Pojazd był bowiem postrzegany jako dużo bardziej praktyczny niż Buick Bengal Concept, który zadebiutował dwa lata wcześniej, w 2002 r., dlatego dawano mu większe szanse na oficjalny rynkowy debiut.

Buick Velite Concept – dane techniczne

O silniku Buicka Velite'a Concept nie wiadomo zbyt wiele – na pewno była to jednak 3.6-litrowa jednostka z podwójną turbosprężarką, której moc wynosiła równe 400 koni mechanicznych. Generalnie motor Velite'a Concept stanowił swego rodzaju eksperyment przeprowadzony przez inżynierów przedsiębiorstwa Buick, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z podobnym silnikiem.

Napęd Buicka Velite'a Concept przenosiła automatyczna skrzynia biegów, która miała 6 przełożeń.

4.63
Ocena na postawie 28 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaBuick
TypSamochód koncepcyjny

Inne modele Buick

Buick Velite Concept: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie