Buick LeSabre

Model
Buick LeSabre Zobacz 2 zdjęcia

LeSabre to model samochodu osobowego, który był produkowany pod należącą do koncernu General Motors marką Buick. Pojazd był obecny na rynku przez aż 46 lat – od 1959 do 2005 r. W tym czasie wypuszczono 8 generacji Buicka LeSabre. Nazwa tego auta wywodzi się z języka francuskiego, w którym wyraz "sabre" oznacza szablę.

Buick LeSabre – najważniejsze informacje

Buick LeSabre zastąpił w salonach samochodowych amerykańskiej firmy Buicka Special. Produkowano go w Stanach Zjednoczonych. Pojazd powstał na płycie podłogowej B-body, która posłużyła do stworzenia jeszcze kilkudziesięciu innych aut ze stajni General Motors, m.in. Pontiaca Safari oraz Chevroleta Impali.

Jednak pod koniec swojej obecności na rynku, czyli w pierwszych latach XXI w., Buick LeSabre był produkowany na platformie G-body, którą dzielił z 4-drzwiowym sedanem Oldsmobile Aurora. Sam Buick LeSabre również był wytwarzany głównie jako sedan w 4-drzwiowej konfiguracji, choć oferowano go też w wersji kombi, kabriolet, hardtop czy coupe.

Za następców modelu LeSabre uważa się 2 samochody. Są to Buick Lucerne i Buick LaCrosse.

Buick LeSabre – dane techniczne

Początkowo silnikami Buicka LeSabre były potężne modele V8 o pojemności dochodzącej do nawet 7.5 l. W 1971 r. pojawił się pierwszy Buick LeSabre z silnikiem V6, jednak z ogromnych, paliwożernych jednostek napędowych amerykańska firma zrezygnowała na dobre dopiero w 1986 r., kiedy to samochód doczekał się skromniejszego, 3-litrowego silnika oznaczonego symbolem LN7.

W Buicku LeSabre, nie licząc lat 1959-1964, stawiano wyłącznie na automatyczne skrzynie biegów. Najpierw były to 2- i 3-stopniowe przekładnie, a później – 3- i 4-stopniowe.

4.18
Ocena na postawie 16 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaBuick
TypSamochód osobowy
SegmentE

Inne modele Buick

E - Inne modele

Buick LeSabre: newsy, testy i recenzje

Red Bull Ring z bliska. Arena z dużymi przewyższeniami i szybkimi łukami

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie