Rajd Dakar - dzień 7

Rajd Dakar - dzień 7

Piotr Motyka
12.01.2009 21:44, aktualizacja: 02.10.2022 16:13

7 odcinek Rajdu Dakar został skrócony. To już kolejny raz organizatorzy zmieniają trasę rajdu.

Organizatorzy nauczeni doświadczenia z poprzednich etapów skracają kolejne odcinki rajdu. Mówi się, że ten rajd jest zdecydowanie jednym z najtrudniejszych w całej historii Dakaru. Nasi Zawodnicy, w nieco okrojonym składzie (rezygnacja Marka Dąbrowskiego) nadal jadą wyjątkowo dobrze. Jakub Przygoński utrzymał miejsce w pierwszej piętnastce - etap ukończył na 14 pozycji. Jacek Czachor wypadł nieco gorzej, etap ukończył jako 28 co przesunęło go na 17 pozycję w klasyfikacji generalnej.

Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin zajęli na tym odcinku 8 pozycję. Plasują się obecnie na 6 pozycji w klasyfikacji generalnej.

Po tym ciężkim etapie nastąpi 1 dzień przewy. Zawodnicy juz cieszą się na myśl o całodniowym wypoczynku, kąpieli w wannie i chwili wytchnienia.