Kto bogatemu zabroni? Rowerzysta ot tak zapłaci 2000 zł mandatu

Próbuję sobie wyobrazić, co działo się w głowie tego rowerzysty. Jedynym wyjaśnieniem jest kompletna nieznajomość przepisów. Ta krótka lekcja kosztowała go 2000 zł.

W taryfikatorze mandatów znajdziemy tak opisane wykroczenie zagrożone grzywną 2000 zł:

"Naruszenie przez kierującego pojazdem zakazu objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeśli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone".

Kluczowym określeniem w odniesieniu do tego przypadku jest określenie "podnoszenie ich nie zostało zakończone". Rowerzysta z powyższego wideo najwyraźniej uznał, że sam fakt uniesienia się zapór oznacza możliwość wjazdu na przejazd. Zignorował też cały czas migające światła. Zrobił to z pełną premedytacją na oczach funkcjonariuszy straży ochrony kolei, którzy zaraz po wykonaniu niedozwolonego manewru go zatrzymali.

Obserwuj nas na Google News:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Przednionapędowe BMW - garść informacji i zdjęcia szpiegowskie Škoda Octavia Scout w trzeciej odsłonie. Nowością jest wersja bez 4x4 Cadillac ATS - rywal BMW 3, Audi A4, Mercedesa C i Lexusa IS odsłonięty! [NAIAS 2012] Większe restrykcje w komunikacji miejskiej. Dotyczą 19 powiatów w Polsce Volkswagen ID.5 trafi do sprzedaży z opóźnieniem. Winne zakłócenia w dostawach z Ukrainy Ciąg dalszy problemów Takaty - tym razem Ford i Lincoln Artega GT - Intro 2008 Jenson Button pewny swojej posady w McLarenie KAW FS Hybrid - japoński Rolls-Royce z częściami Toyoty? Land Rover Defender - czy to koniec?! Toyota FT-HT Yuejia Concept - kolejny projekt tylko dla Chin [Szanghaj 2013] Tesla Model 3 z zasięgiem 150 km. Sam producent nie chce, żeby ktokolwiek ją kupił

Popularne w tym tygodniu:

Clarkson, May i Hammond filmują w Polsce? Widziano ich w Gdańsku Richard Hammond rozbił się na Torze Poznań. Do sieci wyciekły zdjęcia z wypadku Orlen sprzeda paliwo 30 groszy taniej. Ale tylko uczestnikom programu lojalnościowego Straż miejska założyła blokadę na koło radiowozu. Internauci nie kryli emocji Zmiana zasad rabatu na paliwo Orlenu. Od 1 lipca uproszczona procedura Miliony pod wodą. Powódź na Florydzie zniszczyła kolekcję supersamochodów Promocja na paliwa Orlenu działa jeszcze inaczej. Kluczowe są kupony Benzyna potaniała o 10 groszy. Czy ceny paliw spadły dzięki Orlenowi? Prezes Orlenu obniży ceny, ale tylko dla spełniających jeden warunek BMW chce zostawić manuale przy życiu, ale nie licz, że będzie tanio Dwa mandaty na kwotę 5 tys. zł. Rowerzysta ma czego żałować Nowy Lexus UX, czyli udoskonalona wersja miejskiego crossovera