Weź udział w badaniu preferencji polskich kierowców

Pijani kierowcy to codzienność. Widać poprawę, lecz wciąż nie jest dobrze

Wypadek, jaki miał miejsce w Stalowej Woli i podczas którego z winy pijanego kierowcy zginęli rodzice trojga dzieci, wywołał społeczną dyskusję na temat jazdy po alkoholu. Komisarz Robert Opas z Komendy Głównej Policji przyznaje, że choć statystyki ulegają poprawie, problem wciąż jest poważny.

Codziennie policja zatrzymuje 200–400 nietrzeźwych kierowców. Skala zjawiska jest więc ogromna, choć nie na tyle, by mówić o pladze pijaństwa na drogach. Takie informacje przekazał kom. Robert Opas z KGP w programie "Newsroom" WP. Jak przyznał, już obecnie funkcjonujące przepisy są restrykcyjne, lecz nie trafiają do wszystkich.

By było inaczej, konieczna jest wizja nieuchronności kary, edukacja i brak społecznego przyzwolenia na takie zachowania. Kom. Robert Opas zwrócił uwagę, że zgłoszenia dotyczące pijanych kierowców to nie donosicielstwo, lecz społeczna odpowiedzialność, która może komuś uratować życie.

Przypomniał też, że wielu zatrzymanych to tzw. "wczorajsi", którzy rano wsiedli za kółko po mocno zakrapianej imprezie. Pijąc alkohol, warto mieć świadomość, że organizm trawi go znacznie dłużej, niż mogłoby się nam wydawać.

Prowadzenie po spożyciu alkoholu. Polacy nie wiedzą, kiedy można wsiąść za kierownicę

Jak długo należy czekać z zajęciem miejsca za kierownicą po zakrapianej imprezie? Nasze badanie pokazało, że Polacy nieprawidłowo szacują ten czas….

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Czy to już plaga? Mansory X6 M (2010) Zakupy w stylu GoKart Nowy plan Daimlera: Maybach jako sub-marka Mercedesa? Dekalog Polaka przy zakupie używanego auta - życzenia i stereotypy B&B podkręciło Volkswagena Passata Varianta 2,0 BiTDI Mitsubishi Lancer EVO X jako dwudrzwiowe coupe?! Jak wyglądał Clarkson 18 lat temu? Nowe BMW X4 w oficjalnej galerii zdjęć Nissan Ariya to kompaktowy SUV na prąd. Ma duży zasięg i na drogi wyjedzie w przyszłym roku BRZ i Advanced Tourer Concept - nowości Subaru na Tokio Motor Show 2011 Najoszczędniejszy Volkswagen XL1 W piątek trzynastego – Wald Phantom Drophead Coupé Black Bison (2012)

Popularne w tym tygodniu:

Szykuje się nowy bat na piratów. Fotoradar ZURAD będzie mógł śledzić 32 auta na raz Alpina póki co nie przewiduje elektryfikacji silników. Powód? "Bo nasi klienci dużo jeżdżą" Chevrolet Camaro COPO to 9,4-litrowa bestia dla tych, którym nie w smak elektryfikacja To może być najdroższe porsche w historii. 917K o mocy 628 KM trafi na aukcję Naprawa stłuczki w audi e-tronie kosztowała 31 tys. dolarów. Cennik ASO wszedł na nowy poziom Volkswagen przeniesie produkcję silników Diesla z całej Europy do Polski Myślał, że ujdzie mu płazem. Zapomniał o nowym systemie w aucie Próg zwalniający na drodze rowerowej. Zainstalowano go w Sopocie Jechał na rowerze drogą ekspresową. Zatrzymali go policjanci grupy Speed Rodzinny Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021: Kia Sorento Izera z dofinansowaniem od państwa. 250 mln zł na rozwój polskiego auta elektrycznego Zniżka za opłacenie mandatu na miejscu, 1500 zł za przekroczenie prędkości. Wiemy, od kiedy