Sprawdź samochód online przed zakupem. Nowe narzędzie już dostępne.

"20 lat minęło". Weź udział w konkursie i wygraj atrakcyjne nagrody

Jak wyglądał rok 1999? Nie mów — pokaż. Zapraszamy do udziału w konkursie „20 lat minęło”, gdzie razem cofniemy się o dwie dekady i porównamy, jak w tym czasie zmienił się otaczający nas świat.

Konkurs został zakończony. Poniżej prezentujemy laureatów.

Pokazaliście, jak zmienił się świat. Oto laureaci konkursu "20 lat minęło"

Dowodów na to, że przez ostatnie 20 lat świat zmienił się nie do poznania, jest mnóstwo. Jeden z nich to Toyota Yaris, która debiutowała w 1999 roku….

Niektórym może być trudno uwierzyć, że od roku 1999 mija właśnie 20 lat. Wtedy swoją premierę miały takie filmy jak „Gwiezdne Wojny: Mroczne widmo”, przełomowy „Matrix” czy „Szósty zmysł”. W 1999 roku znaliśmy tylko 3 części przygód o Harry Potterze, a amerykańscy telewidzowie oglądali pierwsze odcinki „Rodziny Soprano”. Na listach przebojów królowały „… Baby One More Time” Britney Spears, „Mambo No 5” Lou Begi i “Blue (Da Ba Dee)” zespołu Eiffel 65.

Choć w 1999 roku firma Qualcomm zaprezentowała urządzenie nazywane smartfonem, daleko mu było do tego, co dzisiaj trzymamy w kieszeniach. Internet dopiero raczkował, a o mediach społecznościowych czy serwisach streamingowych nikt jeszcze nie marzył. Ba, w roku 1999 dopiero debiutował Napster, czyli aplikacji pozwalającej na wygodne pobieranie muzyki z Sieci. Skoro mowa o komputerach, to nie można wspomnieć o problemie Y2K. Ze względu na zapis daty, wiele systemów miało przestać działać po 31 grudnia 1999 roku.

Ale zostańmy jeszcze — przynajmniej jedną nogą — w ostatnim roku XX wieku. Wtedy swoją premierę miała pierwsza Toyota Yaris, która już od 20 lat jest jednym z kluczowych aut w gamie japońskiego producenta. Choć obecna, trzecia już generacja modelu została zaprojektowana według tej samej filozofii, od poprzedniczki różni się diametralnie. Nie ma w tym nic dziwnego, cały świat się zmienił. Żeby uzmysłowić sobie, jak bardzo, przygotowaliśmy konkurs.

Zadanie jest proste. Przygotuj i prześlij dwa zdjęcia, na których porównujesz przedmiot sprzed 20 lat do jego nowoczesnego odpowiednika. Może to być telefon z 1999 roku zestawiony z nowoczesnym smartfonem czy mały telewizor kineskopowy kontra wielki i płaski smart TV. Tematyka jest dowolna. Najciekawsze zgłoszenia zostaną wyróżnione nagrodami.

I miejsce: Weekend w SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie obok Ostródy dla dwóch osób, na który dojedziecie udostępnionym samochodem z pełnym bakiem paliwa.
II miejsce: Bezprzewodowy głośnik JBL charge 4.
III miejsce: Bezprzewodowy głośnik JBL FLIP 4.

Zgłoszenia należy przesłać mailowo na adres 20latminelo@grupawp.pl do 22 kwietnia 2019 roku. Każdy uczestnik może dokonać tylko jednego zgłoszenia. Pełny regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Nowe przepisy w Niemczech. Od 28 kwietnia łatwiej stracić prawo jazdy Belgrade Phantom - film full wypas?! Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo dla indywidualisty Nic nie powstrzyma Nano! Dyskretny urok tuningu – B&B Multivan 2.0 BiTDI Stufe 2 (2010) UgurSahinDesign - Mallett Z03 Corvette Jaguar XJ zbliża się wielkimi krokami Oznakowanie dróg, a bezpieczeństwo... Subaru BRZ Premium Sport Edition – tylko dla Japończyków Czytelnik przyłapał oznakowaną policyjną kię stinger Infiniti FX50 - ma czym oddychać Golf Cabrio powraca!

Popularne w tym tygodniu:

Kierowcy nie wiedzą o nowych przepisach od 1 lipca. Przekonają się dopiero, gdy stracą prawo jazdy Zaskoczenie na budowie drogi S61. Wykopali dobrze zachowane szczątki radzieckiego myśliwca z II WŚ BMW M2 znika z Europy. Powodem są normy emisji spalin 10 tys. zł kary za jazdę na rowerze. RPO bierze mężczyznę w obronę Ubezpieczenie na kierowcę, a nie na samochód. Zmiany w systemie pozbawione są sensu UE twierdzi, że Polska buduje nie te drogi, co trzeba, zaniedbuje je i przekazuje niewiarygodne dane. GDDKiA i ekspert odpierają zarzuty Prowadzi komis na osiedlowym parkingu. Policja jest bezradna Greccy policjanci walczyli z ulicznymi wyścigami. Do dyspozycji mieli BMW E30 M3 czy porsche 911 turbo To koniec downsizingu? Porsche twierdzi, że norma Euro 7 da nam większe silniki Audi S6 Plus Sedan trafiło na sprzedaż. To jeden z 97 egzemplarzy Minister zdrowia ma w garażu wyjątkowego, zabytkowego mercedesa… i dwie toyoty Silniki spalinowe nigdzie się nie wybierają. Producenci już wiedzą, co robić