Santa Fe & Tucson - porównanie wideo

Ostatni miesiąc upłynął nam w redakcji trochę pod znakiem SUV-ów Hyundaia. Na sam koniec tej serii spotkań z samochodami koreańskiej marki, zaplanowaliśmy mały test wideo. Zobaczcie sami:

Gdy przejeżdżają szybko ulicą, łatwo je na pierwszy rzut oka ze sobą pomylić. Jednak Tucson i Santa Fe to dwa zupełnie różne samochody. Wystarczy porównać choćby ich wielkość, oferowane silniki czy poziom wyposażenia.

Santa Fe to lubiany i sprawdzony "nestor" w rodzinie modelowej SUV-ów Hyundaia, który nie musi już niczego udowadniać. Choć zastępujący ix35 Tucson obecny jest już na rynku od jakiegoś czasu, w porównaniu z nim to prawdziwy "młodziak", zadziorny i dynamiczny z wyglądu, kierowany do innego typu klienta. Świadczą o tym zarówno znaczące różnice w cenie, jak i to, że tylko większy z samochodów oferuje opcję rodzinną, z siedmioma siedzeniami w kabinie.

O reszcie różnic a także kilku podobieństwach dowiecie się z tego małego, przygotowanego przez nas, felietonu filmowego.

Artykuł oraz film powstały we współpracy z marką Hyundai

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Relacje:

Zrozumieć fenomen Jimny. Jeździmy pierwszą generacją kultowej terenówki Suzuki pod równikiem Tesla Model S i Roadster - elektryzujące spotkanie [relacja autokult.pl] Statek kosmiczny na drogę Premiery Audi na targach IAA: oczekiwania kontra rzeczywistość Zlot klasyków i prapremiera Syreny Sport [galeria] Otwarcie salonu Lamborghini w Warszawie i polska premiera LP 610-4 Huracán [relacja] Trzy kroki, by Aston Martin znowu błyszczał. Andy Palmer zdradza nam plany na przyszłość Byłem w Zuffenhausen i widziałem rewolucję. Porsche szykuje się na Mission E z hollywoodzkim rozmachem Roadtrip po Europie? Czemu nie. Tylko jakim autem? Moją drugą dziewczyną jest Porsche 911 Weekend mindfulness: Hyundai KONA i Oczyszczalnia Youngtimer Warsaw w obiektywie [galeria]