Weź udział w badaniu preferencji polskich kierowców

Sportowe Fordy 50th Anniversary dla klientów z Francji

Możemy zazdrościć Francuzom. Ford wypuści na tamtejszy rynek specjalne odmiany swoich sportowych modeli jakimi są Fiesta ST, Focus ST, Focus RS i Mustang GT. Każde auto będzie limitowane do 50 sztuk.

200 specjalnych samochodów w wersji 50th Anniversary powstanie na 50. rocznicę uczczenia potrójnego zwycięstwa Forda GT w wyścigu Le Mans. To dlatego auta będą oferowane tylko dla Francuzów. Ford najwyraźniej chce przekupić francuskich sędziów i porządkowych w tegorocznym wyścigu, w którym również weźmie udział nowy Ford GT. A tak na poważnie, to mamy do czynienia ze sportowymi odmianami samochodów amerykańskiego wytwórcy, które będą lakierowane na czarno (odcień Black Mica) i przepasane dwiema szarymi liniami wzdłuż nadwozia. Malowanie odpowiada więc zwycięskiemu autu nr 2 w 1966 roku, które poprowadzili Bruce McLaren i Chris Amon.

Seria 50th Anniversary ma przypominać o tym egzemplarzu Forda GT

Nie tylko malowaniem będą wyróżniały się samochody serii 50th Anniversary. Każdy z nich otrzyma tabliczkę informującą o numerze egzemplarza oraz dodatkowe wyposażenie ekstra. Dla Fiesty przygotowano pakiet Performance i czujniki parkowania, dla Focusa ST pakiet stylistyczny z 18-calowymi obręczami, dla RS pakiet miejski i Premium, a dla Mustanga tylko pakiet Premium obejmujący skórzane fotele i 19-calowe felgi.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że zakup takiego Focusa RS jest znakomitą lokatą kapitału. Samo nabycie auta w jakiejkolwiek wersji jest już bardzo trudne, bo model ten rozchodzi się szybciej niż nowości w Lidlu. Tymczasem w Polsce już od dawna nie ma możliwości kupienia tego fenomenalnego auta, a po oficjalnym zakończeniu sprzedaży rynek wtórny mocno się ożywi i klienci zaczną zarabiać na swoich inwestycjach w postaci Focusa RS.

Fordy 50th Anniversary — zdjęcia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Terenowa Skoda (Yeti?) nie w tym roku Trzeci tytuł mistrzowski dla Volkswagena i Ogiera! Lowrider style: centymetry ponad chodnikami Mitsubishi chce elektrycznej Formuły 1! 1200 KM w Veyronie. Czy to jeszcze auto do jazdy po ulicach? Ciekawostka z ogłoszenia, której nie chcesz kupić. Mazda MX-5 w przebraniu Forda Mustanga Toyota iQ chce Gazoo McLaren ogłosił, że 540C Coupé pozostanie najtańszym modelem w ofercie Bolidem F1 przed Parlamentem w Londynie! Nowy Passat niebawem! Zabierz mnie właśnie tam...czyli parę przemyśleń na temat nawigacji Kiedy BMW i Toyota pokażą swoje auto sportowe?

Popularne w tym tygodniu:

Stylowe i uniwersalne. Samochody Toyoty dostosowane do twoich potrzeb Następca Lamborghini Aventadora dostanie silnik V12. To już pewne Próg zwalniający na drodze rowerowej. Zainstalowano go w Sopocie Cyfrowy paszport pojazdu. Nie kupisz już przypudrowanego "gruza" Konfiskata auta i więzienie za celowe wyhamowanie ciężarówki. Tak to wygląda w Danii Jechał na rowerze drogą ekspresową. Zatrzymali go policjanci grupy Speed Zakaz sprzedaży w całej Unii. Komisja pokazała projekt nowego przepisu Zasięg nie jest problemem. Ford Mustang Mach-E z rekordem wydajności aut elektrycznych Nowe oznaczenia na autostradach. Pierwsze tablice już stoją Sprawdzili emisję CO2 w całym cyklu życia samochodów. Elektryki kontra auta wodorowe Elektryczne rowery mogą być motorowerami. Poseł chce z nimi walczyć Zasadę dwóch sekund musi znać każdy. Policja sprawdza kierowców, a mandat to 500 zł