Ford Mustang

Ford Mustang to legenda motoryzacji i jeden z najlepiej sprzedających się samochodów w historii motoryzacji. Niestety w Europie, a zwłaszcza w Polsce wciąż pozostaje produktem niszowym. Ford nie zdecydował się na oficjalną sprzedaż tego modelu na starym kontynencie, ale wraz z najnowszą generacją ma się to zmienić.

W 2014 roku zadebiutował już szósty Mustang, a pierwszy powstał w 1964 roku. Ford Mustang już od poprzedniej generacji przestał być typowo amerykańskim wozem drabiniastym i stał się pełnowartościowym Fordem, który oferuje nie tylko znakomite osiągi, ale i prowadzenie na wysokim poziomie.

Pod maską współczesnego Mustanga znajdą się klasyczne motory V8, ale dla europejskich klientów przewidziano ekonomiczną odmianę 2,3 l EcoBoost. Mustang przez cały okres produkcji występował w niezliczonych wersjach i specyfikacjach, od początku jako coupé oraz kabriolet. W odmianach wyczynowych, a później jeszcze bardziej niż seryjny model usportowionych oferowany był z plakietką Carola Shelby. Ciekawą odmianą był również Boss.

Cena obecnego modelu nie została jeszcze ustalona na Polskim rynku. Samochód trafi do sprzedaży dopiero w 2015 roku.

Ford Mustang w bazie samochodów.

/zdjęcie: Ford Mustang Shelby GT500 (fot. Mariusz Zmysłowski)

Ford Mustang GT 5.0 V8 - dźwięk silnika i wydechu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie