dodge challenger

Model
dodge challenger Zobacz 15 zdjęć

Dodge Challenger to osobowe auto produkowane od 1970 roku przez amerykańską markę Dodge (Chrysler).

Historia Dodge Challenger

Samochód należy do segmentu G. Debiut Dodge Challengera miał miejsce w 1970 roku. Auto bazowało na płycie podłogowej Chrysler E-platform, miało wiele wspólnych elementów konstrukcyjnych z Plymouthem Barracudą. Samochód miał być konkurencją dla Chevroleta Camaro i Forda Mustanga. Nadwozie wyglądało masywnie. Druga generacja Dodge Challengera została wprowadzona dopiero w 1978 roku. Pod nazwą sprzedawano Mitsubishi Sapporo/Galant Lambda Coupe. Trzecia generacja Dodge Challengera pojawiła się w 2008 roku. Model został zbudowany na płycie podłogowej Chargera i wykorzystywał kilka elementów Mercedesa. Konkurencją Dodge Challengera są Chevrolet Camaro i Ford Mustang.

Dodge Challenger – dane techniczne

Dodge Challenger dostępne jest z nadwoziem typu coupe. Samochód posiada napęd tylny. W ofercie Dodge Challengera są silniki benzynowe. Składają się one z 6 – 8 cylindrów, na każdy z nich przypada 2 – 4 zaworów. Silniki Dodge Challengera charakteryzują się mocą od 250 do 425 KM oraz pojemnością od 3518 do 6059 cm3. Maksymalną prędkością auta jest 270 km/h. Moment obrotowy układu napędowego wynosi 250 – 420 Nm. Wymiary Dodge Challengera to 5022 mm długości, 1923 mm szerokości i 1448 mm wysokości.

Dodge Challenger – opinie

Dodge Challenger nie może poszczycić się dobrze wyprofilowanymi fotelami. Do mocnych stron auta nie należy także zawieszenie, które jest zbyt miękko zestrojone i słabo trzyma się drogi. Trwałością nie grzeszą hamulce, które są mało odporne na wysokie temperatury.

Dodge Challenger to samochód z przestronnym wnętrzem. Z każdą generacją wprowadzano mniej paliwożerne silniki oraz ulepszano zawieszenie i hamulce.

Szybkie fakty
MarkaDodge
TypSamochód osobowy

Generacje dodge challenger

Inne modele Dodge

dodge challenger: newsy, testy i recenzje

Goodyear - konferencja

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie