Sprawdź VIN samochodu przed zakupem. Nowe narzędzie AutoCentrum.pl

Mechanika

Mity o elektromobilności: MIT 8

Co to jest przekładnia planetarna?

Przekładnia planetarna - inaczej przekładnia obiegowa - jak inne przekładnie zmienia prędkość ruchu obrotowego przekazywanego z urządzenia podającego na odbierające. Charakterystyczną cechą tej konstrukcji jest to, że niektóre koła zębate nie mają ...

miesiąc temu

Ogniowo wodorowe - jak to działa?

Ogniwa wodorowe wytwarzają energię elektryczną na skutek przemiany chemicznej wodoru i tlenu. Kiedyś zaprojektowane do eksploracji kosmosu, dziś wykorzystywane są m.in. do napędu pojazdów.

3 miesiące temu

Czyszczenie przepustnicy - jak to zrobić?

Silnik gaśnie i się dusi. To prawdopodobnie efekt zanieczyszczenia przepustnicy. Dlatego powinno się ją od czasu do czasu poddać czyszczeniu. Jak to zrobić samodzielnie?

3 miesiące temu

Co to jest parownik w instalacji LPG?

Parownik to potoczna nazwa reduktora, czyli urządzenia, które w instalacjach LPG rozpręża ciekłą mieszankę propan-butanu do stanu lotnego. Jest to ważny element, bez którego nie jest możliwa jazda na gazie.

3 miesiące temu

Co to jest pompa vacum?

Pompa vacum to potoczne określenie pompy próżniowej. Odpowiada ona za wytwarzanie podciśnienia niezbędnego np. do pracy hamulców.

3 miesiące temu

Co to jest wodorowanie silnika?

Wraz z eksploatacją pojazdu w jego silniku zbiera się nagar. Od jakiegoś czasu pojawiła się nowa metoda jego usuwania - wodorowanie. Co to jest?

5 miesięcy temu

Jak drobne naprawy mogą zamienić się w poważne usterki?

Wiedza, doświadczenie, dobry sprzęt – to wszystko powinno dawać gwarancję bezproblemowej naprawy. Niestety czasem przez mały błąd, wadę materiału czy czynniki losowe coś idzie nie tak. Zobaczcie, jak proste naprawy mogą przeobrazić się w poważne ...

dawno temu

Elektryczny hamulec postojowy – lepszy niż mechaniczny?

Elektryczny hamulec postojowy dziś powoli staje się standardem w niemal wszystkich klasach samochodów. Wyraźnie widać trend do wypierania klasycznego rozwiązania. Dlaczego? Czy hamulec elektryczny jest lepszy od tradycyjnej dźwigni?

9 miesięcy temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie