Mechanika

Użytkowanie samochodu z turbiną. Najważniejsze zasady

Choć turbiny projektowane są tak, aby bez usterek działać przez całą długość życia silnika, to bardzo często dzieje się jednak inaczej. Dzieje się tak głównie z winy samych kierowców, którzy niewłaściwie ich używają.

dawno temu

Co oznaczają zielone kontrolki w samochodzie?

Kontrolki w samochodzie są podzielone na trzy kolory - zielone, pomarańczowe i czerwone. Dwie ostatnie grupy mogą budzić niepokój. Na szczęście zielone nie muszą. Choć warto wiedzieć do czego służą.

dawno temu

Co oznaczają czerwone kontrolki w aucie?

Kontrolki w samochodzie są podzielone na trzy kolory, podobnie jak sygnalizacja świetlna na drogach. Czerwone kontrolki zawsze sygnalizują zagrożenie, które co do zasady powinno skutkować zatrzymaniem pojazdu. Tak jak na światłach.

dawno temu

Tuleje zawieszenia: mały problem, a męczy

Tuleje zawieszenia to jeden z najmniejszych, zaraz po śrubach, elementów układu jezdnego, a ich rola jest ogromna. Wydawałoby się, że mała część powinna sprawiać mało problemów, a jest wprost przeciwnie.

dawno temu

Jak dobrze kupić używane auto z silnikiem Diesla?

To nie będzie kolejny poradnik, dający wam do zrozumienia, że sami najpewniej niczego nie zrobicie. To poradnik dla użytkowników, którzy wstępnie mogą się przygotować do zakupu takiego auta i jednocześnie pobieżnie je ocenić.

dawno temu

Co może piszczeć pod maską? Nie tylko pasek

Piski wydobywające się spod maski to nie tylko wina paska wieloklinowego, choć zwykle jest to pierwszy podejrzany. Niekiedy zawodzą inne elementy, które wymienia się niechętnie. Z prostego powodu – mogą być zaskakująco drogie.

dawno temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie