Toyota Matrix 1 generacji

Generacja
Toyota Matrix 1 generacji Zobacz 2 zdjęcia

Pierwsza generacja Toyoty Matrix została stworzona na płycie podłogowej Toyoty Corolli.

Już w 2004 roku, a więc rok po wprowadzeniu 1 generacji Toyoty Matrix na rynek, dokonano w niej pierwszych korekt. Nie były to jednak duże poprawki i dotyczyły głównie zmiany kolorystyki deski rozdzielczej. W panelu Toyoty Matrix 1 generacji nastąpiła też jednak wymiana radia samochodowego – model odtwarzacza od General Motors został zastąpiony produktem Toyoty.

W 2005 roku na radiowym wyświetlaczu w Toyocie Matrix pojawił się elektroniczny zegar.

Wnętrze Toyoty Matrix 1 generacji

Jeśli chodzi o praktyczną stronę Toyoty Matrix 1 generacji, to ten model wyróżnia się zwłaszcza ze względu na tylne fotele, które po złożeniu tworzą dodatkową przestrzeń wynoszącą 1,51 m3. Pod tym względem Toyota Matrix 1 generacji swego czasu przebiła np. pozornie większe Subaru WRX.

Również przednie siedzenie pasażerskie w 1 generacji Toyoty Matrix może zostać złożone praktycznie na płasko, co daje możliwość przewożenia w aucie wyjątkowo długich przedmiotów, które w przeciwnym wypadku by się w nim nie zmieściły.

Toyota Matrix 1 generacji – testy zderzeniowe

Bezpieczeństwo w Toyocie Matrix 1 generacji stoi na wysokim poziomie. W testach zderzeniowych ten model otrzymał pięć gwiazdek, czyli maksymalną ocenę, jeśli chodzi o zderzenia czołowe. Toyota Matrix gwarantuje w tego rodzaju wypadkach samochodowych najwyższe bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Również podczas dachowania pierwsza generacja Toyoty Matrix uzyskała wysoką, czterogwiazdkową notę.

Toyota Matrix 1 generacji – problemy techniczne

W maju 2008 roku Toyota wycofała do przeglądu modele Matrixa 1 generacji z lat 2003 i 2004, które zostały wyposażone w elektronicznie sterowane szyby. Po obu stronach drzwi frontowych zauważone zostały bowiem elementy, które mogły powodować uszkodzenia podczas otwierania i zamykania szyb. Co ciekawe brat bliźniak Toyoty Matrix, czyli Pontiac Vibes, miał ten sam problem.

3.73
Ocena na postawie 7 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaToyota
ModelToyota Matrix
Produkcja od2003
Produkcja do2008

Wybrane wersje Toyota Matrix 1 generacji

Inne generacje Toyota Matrix

Inne modele Toyota

Toyota Matrix 1 generacji: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie