Toyota Cressida X30

Generacja
Toyota Cressida X30 Zobacz 3 zdjęcia

Toyota Cressida X30 to pierwsza generacja modelu, jaką produkowano z przeznaczeniem na rynek europejski. Samochód ten w Japonii był dostępny pod nazwą Toyota Mark II.

Oznaczenie X30 i X32 odnosiło się do typu nadwozia, jaki zastosowano w Toyocie Cressidzie, a mianowicie do sedana i kombi. Dostępna była również wersja coupé Toyoty Cressidy oznaczana X31, ale te modele sprzedawano wyłącznie w Japonii.

Silnik Toyoty Cressidy X30

W Toyocie Cressidzie X30 montowano silniki sześcio- albo czterocylindrowe oraz wersje z silnikiem wysokoprężnym. Napęd był przenoszony na tył (opcjonalnie AWD) za pomocą automatycznej skrzyni biegów (cztero- lub pięciobiegowa) albo manualnej - pięciobiegowej.

Wyposażenia Toyoty Cressidy X30

Toyota Cressida X30 jako samochód luksusowy miała też bogate, jak na lata 70., wyposażenie. Do standardowego wyposażenia należała między innymi klimatyzacja, sterowana elektronicznie skrzynia biegów i wspomaganie kierownicy.

Do najcenniejszych zalet Toyoty Cressidy należała również wysoka dźwiękoszczelność, którą uzyskano dzięki zastosowaniu silnika sześciocylindrowego (mocnego i cichego zarazem) oraz wysokiej jakości materiałów do budowy nadwozia. W tamtym okresie Toyota Cressida uchodziła za najcichszy samochód w swojej klasie.

3.87
Ocena na postawie 6 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaToyota
ModelToyota Cressida
Produkcja od1977
Produkcja do1980

Wybrane wersje Toyota Cressida X30

Inne generacje Toyota Cressida

Inne modele Toyota

Toyota Cressida X30: newsy, testy i recenzje

Autokult odc.2 - Poznań Motor Show, McLaren 600LT i używana Alfa 159

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie