Toyota Cressida MX73

Generacja
Toyota Cressida MX73

Zasadniczo jednostka 5M-GE wykorzystywana w poprzedniej generacji nie uległa zmianom w Toyocie Cressidzie MX73. Zyskała jednak czujnik knock-in, który rejestrował moment zapłonu i programował czas, w którym samochód używał paliwa niższej klasy. Moc silnika w Toyocie Cressidzie MX73 w 1988 roku wynosiła 161 koni mechanicznych.

Na niektórych rynkach dostępna była również poprzednia wersja silnika 5M-E SOHC w Toyocie Cressidzie MX73, czyli z pojedynczym wałkiem rozrządu w głowicy cylindrów.

Skrzynia biegów w Toyocie Cressidzie MX73

Automatyczna skrzynia biegów w Toyocie Cressidzie miała znane z poprzednich modeli przełączniki: normal i power, ale zrezygnowano z opcji ekonomicznej jazdy. Model automatycznej skrzyni biegów w Toyocie Cressidzie MX73 został zmieniony na A340E, który w tym czasie wykorzystywał również Lexus 1UZ-FE i modele jeżdżące na silnikach 7M-GE. Dostępna była również Toyata Cressida MX73 z manualną skrzynią biegów.

Produkcja Toyoty Cressidy MX73 trwała od 1984 do 1988 roku, ale modele z ostatniego roku produkcji nie miały już opcjonalnej manualnej skrzyni biegów do wyboru.

Nadwozie w Toyocie Cressidzie MX73

Budowa nadwozia w Toyocie Cressidzie MX73 znacznie różniła się od poprzednich generacji. Przede wszystkim samochód stał się znacznie większy i zyskał bardziej aerodynamiczny kształt. Co ciekawe, ten typ nadwozia w Toyocie Cressidzie MX73 nazywano zwartym (compact) chociaż wymiary samochodu uległy zwiększeniu. Przypuszcza się, że wynikało to z dopasowania się do trendu narzuconego przez największego konkurenta Toyoty Cressidy MX73 - Nissana Maximę.

Wyposażenie Toyoty Cressidy MX73

Do nowych elementów wyposażenia Toyoty Cressidy MX73 należą między innymi cyfrowe wskaźniki na desce rozdzielczej, odtwarzacz CD i dodatkowe przyciski sterujące radiem umieszczone tuż obok kierownicy. Ponadto we wnętrzu Toyoty Cressidy MX73 znalazły się znane z poprzednich generacji drewniane elementy wykończenia. Nowością w Toyocie Cressidzie MX73 były też elektronicznie sterowane amortyzatory.

3.80
Ocena na postawie 50 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaToyota
ModelToyota Cressida
Produkcja od1984
Produkcja do1988

Inne generacje Toyota Cressida

Inne modele Toyota

Toyota Cressida MX73: newsy, testy i recenzje

Mazda 6 w Czarnogórze. Japońska limuzyna stała się jeszcze lepsza

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie