Subaru SVX 1 generacji

Generacja
Subaru SVX 1 generacji

Subaru SVX to następca modelu XT z 1985 roku. Auto funkcjonowało także pod nazwą Subaru Aclyone SVX.

Subaru SVX 1 generacji – ogólne informacje

Pierwszą generację Subaru SVX produkowano w latach 1992 – 1997. Samochody z tej generacji należą do klasy executive samochodów osobowych. To auto typu coupe 2-drzwiowe, 4-osobowe. Za projekt Subaru SVX 1 generacji odpowiedzialny był włoski projektant samochodów – Giugiaro. Sprzedaż Subaru SVX odbywała się zwłaszcza w Japonii, ale można go było spotkać także w Europie (najlepiej sprzedawał się w Niemczech). Łącznie sprzedano 25 000 egzemplarzy Subaru SVX, z czego najwięcej w Stanach Zjednoczonych.

Subaru SVX 1 generacji – dane techniczne

Subaru SVX 1 generacji posiada silnik typu boxer z sześcioma cylindrami o łącznej pojemności 3319 cm3. Dla każdego cylindra przypada 4 zawory w silniku Subaru SVX 1 generacji. Moc silnika wynosi od 220 do 230 KM, co pozwala osiągnąć maksymalną prędkość 230-235 km/h z przyspieszeniem od 8,6 do 8,7 s. Silnik Subaru SVX charakteryzował się największą pojemnością skokową wśród pojazdów tamtych czasów. Nie wprowadzono turbodoładowania ze względu na osiągniętą moc Subaru oraz moment obrotowy ponad 300 Nm.

Układ napędowy Subaru SVX 1 generacji charakteryzuje się momentem obrotowym 309 Nm. Zazwyczaj auta posiadają silniki benzynowe i napęd na cztery koła. Średnie spalanie wynosi od 9,0 do 10,3 l na 100 km. Samochód można było nabyć wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów o 4 przełożeniach. W ofercie Subaru nie było aut z manualną skrzynią biegów.

Subaru SVX charakteryzował się oryginalną stylistyką, zwłaszcza przykuwającymi uwagę dzielonymi szybami bocznymi. Takie niecodzienne rozwiązanie można jeszcze było obserwować w takich pojazdach, jak Bugatti EB110, DeLorean DMC-12 czy McLaren F1.

4.62
Ocena na postawie 40 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaSubaru
ModelSubaru SVX
Produkcja od1992
Produkcja do1997

Wybrane wersje Subaru SVX 1 generacji

Inne modele Subaru

Subaru SVX 1 generacji: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie