Chevrolet Volt 1 generacji

Generacja
Chevrolet Volt 1 generacji Zobacz 5 zdjęć

Chevrolet Volt 1 generacji należy do grupy samochodów hybrydowych typu plug in. Zwykle tego rodzaju samochody kojarzą się z nie do końca efektywnymi rozwiązaniami w zakresie napędu i brzydką sylwetką (jak na przykład Toyota Prius). Chevrolet Volt 1 generacji zdecydowanie wyróżnia się na ich tle. Został zaprojektowany z wysoką dbałością o kształt nadwozia i estetykę wyposażenia wewnętrznego. Ponadto łączny zasięg Chevroleta Volt 1 generacji wynosi 230 mil przy w pełni naładowanych akumulatorach i pełnym baku.

Silnik Chevroleta Volt 1 generacji

Chevrolet Volt 1 generacji działa co prawda na prąd, ale nie jest samochodem elektrycznym, ponieważ poza jednostką zasilaną energią elektryczną ma również zamontowany silnik benzynowy. Ładowanie akumulatorów Chevroleta Volta 1 generacji trwa ok. 4 godzin i pozwala na pokonanie 60 km. Moc silnika elektrycznego w Chevrolecie Volcie wynosi 150 koni mechanicznych.

Po rozładowaniu akumulatorów w Chevrolecie Volcie uruchamia się drugi silnik - benzynowy o pojemności 1.4 l i mocy 85 koni mechanicznych. Nie jest to jednak silnik do bezpośredniego napędu Chevroleta Volta 1 generacji, dzięki czemu generuje bardzo niskie spalanie - 1.2 l/100 km.

Nadwozie Chevroleta Volta 1 generacji

Już na pierwszy rzut oka widoczna jest oryginalność i estetyka kształtu nadwozia Chevroleta Volta 1 generacji. Pierwszym, co zwraca uwagę, jest przód samochodu z wydłużonymi reflektorami i zabudowanym grillem. Nie mniej efektowny jest również tył. Wrażenie robi zwłaszcza mocno pochylona tylna szyba i wąskie światła.

Boczna linia szyb w Chevrolecie Volcie sięga nieco niżej niż linia maski i klapa bagażnika, co daje bardzo ciekawy efekt. Nadwozie Chevroleta Volta 1 generacji jest przy tym opływowe i sprzyja aerodynamice.

Wnętrze Chevroleta Volta 1 generacji

Akumulatory do silnika elektrycznego umieszczono w Chevrolecie Volcie w tunelu środkowym. Ważą one niespełna 200 kg i zajmują sporo miejsca, w związku z czym samochód mieści tylko cztery osoby. Akumulatory w tunelu środkowym Chevroleta Volta nie wpływają jednak na obniżenie komfortu jazdy.

Pojemność bagażnika Chevroleta Volta nie jest zadowalająca, bo wynosi zaledwie ok. 300 l, ale po złożeniu tylnych siedzeń otrzymujemy już przestrzeń załadunkową sporych rozmiarów - zmieścimy w niej 1005 l.

Facelifting Chevroleta Volt 1 generacji

Chevroleta Volta produkowano od 2011 do 2015 roku. Wtedy to samochód przeszedł facelifting, w wyniku którego znacznie zmienił się jego wygląd. Sylwetka Chevroleta Volta stała się dzięki niemu agresywniejsza i zyskała bardziej opływowy kształt.

Bardzo ważne zmiany dotyczyły również silnika Chevroleta Volta 1 generacji. Jednostka elektryczna została trochę "odchudzona" z kilogramów, a jednocześnie zwiększył się zasięg samochodu na jednym ładowaniu: z 60 km do 85 km. Spowodowało to, że łączny zasięg Chevroleta Volta 1 generacji wynosił 640 km. Moc silnika benzynowego do Chevroleta Volta 1 generacji zwiększyła się do 101 koni mechanicznych.

Dodatkowe informacje o Chevrolecie Volcie 1 generacji

Początkowo Chevrolet Volt miał trafić tylko na amerykańskie rynki, ale szybko pojawił się również w Europie, gdzie znalazł swoich sympatyków i nietypowe zastosowania. W Niemczech na przykład Chevroleta Volta 1 generacji używano jako radiowozu policyjnego.

Sympatia kierowców do Chevroleta Volta 1 generacji znalazła swoje odzwierciedlenie również w nagrodach, jakie samochód otrzymał. W 2011 roku Chevroletowi Voltowi przyznano tytuł Północnoamerykańskiego Samochodu Roku, a w 2012 roku nagrodę Europejskiego Samochodu Roku (Chevrolet Volt 1 generacji dzielił ją z bliźniaczym Oplem Amperą).

4.59
Ocena na postawie 44 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaChevrolet
ModelChevrolet Volt
Produkcja od2011
Produkcja do2015

Wybrane wersje Chevrolet Volt 1 generacji

Inne modele Chevrolet

Chevrolet Volt 1 generacji: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie