Nissan Pulsar NB17

Generacja
Nissan Pulsar NB17 Zobacz 13 zdjęć

Nissan Pulsar NB17 to kompaktowy samochód osobowy, dumnie nawiązujący do długiej już historii modelu Pulsar (produkowanego od 1978 roku). Europejski debiut Pulsara NB17 odbył się w 2014 roku. Pod względem technicznym, Pulsar NB17 jest w pewnym stopniu drugą generacją poległego modelu Tiidy. Od samego początku Pulsar NB17 zaprojektowany i wykonany jest dla europejskiego klienta, a jego produkcja odbywa się w barcelońskiej fabryce Nissana. Na pozostałych rynkach motoryzacyjnych auto funkcjonuje pod nazwą Sylphy. Oto auto Nissana, za sprawą Pulsara NB17, powraca do klasy kompakt, zastępując popularną i wysłużoną Almerę.

Nissan Pulsar NB17 - stylistyka

Pod względem stylistyki Pulsar NB17 wygląda interesująco i z pewnością przykuje wzrok każdej mijanej osoby, a to przede wszystkim dzięki przetłoczeniom na drzwiach, które idealnie uzupełniają dynamiczny design, zaczynający się na przodzie od zakrzywionej atrapy chłodnicy zespolonej z reflektorami, a kończący na tylnych lampach w kształcie strzałek.

Stylistyka Pulsara NB17 znajduje się w głównym nurcie wzornictw pozostałych modelów marki. Możemy to stwierdzić, patrząc na takie elementy auta, jak: fragment litery V, w którą wpisana jest atrapa chłodnicy, fantazyjnie zarysowane oraz dokładnie wyprofilowane nadkola, elegancka linia boczna, przednie reflektory przypominające kształtem bumerang. Pulsar NB17 pojawia się w dziewięciu kolorach nadwozia.

Nissan Pulsar NB17 – właściwości

Pulsar NB17 zadziwia największym rozstawem osi wśród samochodów tej samej klasy, a wolnej przestrzeni znajdziemy tutaj zadowalająco dużo (jest jej więcej niż w niejednej limuzynie). Jeśli popatrzymy na Pulsara NB17 przez pryzmat wyposażenia, silnika, przestronności i ceny, to nawet ogromna Skoda Octavia nie umywa się do nowego auta ze stajni Nissana.

Pulsar NB17 bije rekord pod względem najdłuższego rozstawu osi (270 cm) w swojej klasie. Co więcej, mądra konstrukcja auta gwarantuje podróżującym na tylnych siedzeniach znacznie więcej wolnej przestrzeni na ramiona i nogi niż w konkurencyjnych modelach (pasażerowie mają 69.2 cm przestrzeni przeznaczonej na nogi). Dzięki tak umiejętnemu zagospodarowaniu przestrzeni, Pulsar NB17 nadal cechuje się kompaktowymi wymiarami zewnętrznymi (438,5 cm długości), co tradycyjnie sprawia, że Pulsar NB17 to idealny miejski samochód, którym spokojnie zaparkujemy na przepełnionych ulicach miasta.

Nissan Pulsar NB17 – silnik

Pulsara NB17 napędzają silnik benzynowe z pojemnością 1,2 litra albo 1,6 litra o mocy 115 KM lub 190 KM. Jedyny dostępny diesel w tym modelu produkuje moc rzędu 110 KM. Wytworzona moc trafia tylko na przednią oś, za pomocą sześciobiegowej ręcznej skrzyni albo (fakultatywnie) za pomocą bezstopniowej przekładni X-tronic (do wyboru tylko w benzyniaku o mocy 115 KM). Te trzy jednostki napędowe występujące w Pulsarze NB17 generują satysfakcjonujące osiągi oraz zużywają mało paliwa i odznaczają się wysoką kulturą pracy.

Nissan Pulsar NB17 – wyposażenie

Nissan wsłuchał się w wyrażane przez klientów oczekiwania i wyposażył Pulsara NB17 w szereg rozwiązań technicznych, wspomagających kierowcę w trakcie jazdy oraz podwyższających sam komfort prowadzenia auta, a są to np.: Safety Shield – system uprzedzający przed obiektami będącymi w ruchu, alarmujący przypadkową zmianę pasa ruchu i obecność pojazdu w martwym polu, komplet kamer 360º oraz nowoczesny system nawigacji NissanConnect.

Pulsar NB17 występuje w trzech wersjach wyposażenia: Visia, Acenta, Tekna. W bazowej wersji Visia, wyposażenie w standardzie zawiera m.in.:

 • sześć poduszek powietrznych;
 • elektryczne szyby przednie i lusterka boczne;
 • system audio wraz z radiem obsługujący CD, MP3, USB, AUX, Bluetooth, iPod;
 • system bezpieczeństwa ABS, ESP, BA;
 • tempomat z limitem prędkości;
 • komputer pokładowy;
 • system Stop Start;
 • pięciocalowy ekran Drive-Assist;
 • system kontroli ruchów nadwozia;
 • system kontroli ciśnienia w oponach;
 • klimatyzacja.

Największymi rywalami Pulsara NB17 są: Honda Civic, Kia Cee'd, Opel Astra.

3.60
Ocena na postawie 42 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaNissan
ModelNissan Pulsar
Produkcja od2013
Produkcja do2017

Wybrane wersje Nissan Pulsar NB17

Inne generacje Nissan Pulsar

Inne modele Nissan

Nissan Pulsar NB17: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie